Taekwondoya Yıldırım damgası

Yıldırım Belediyesporlu Şüheda Nur Güler, Gençler Taekwondo Türkiye Şampiyonası’nda rakiplerini geride bırakarak şampiyonluk madalyasının sahibi oldu.

11 Şubat 2016 Perşembe, 15:51
yıldırım

Sporun her branşında Yıldırım’ı marka şehir konumuna getirmek adına çalışmalarını aralıksız sürdüren Yıldırım Belediyesi, ülke çapındaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. 26 Ocak-1 Şubat tarihlerinde Antalya’da düzenlenen 1820 sporcunun katıldığı Gençler Taekwondo Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Yıldırım Belediyesporlutaekwondocu Şüheda Nur Güler, 49 kilogramda Türkiye Şampiyonu olma başarısı gösterdi.

tk2Şüheda Nur Güler’i elde ettiği şampiyonluktan dolayı kutlayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçeyi kalkındırma yolunun gençlere yapılan yatırımlardan geçtiğini söyleyerek; “250 bini aşkın genç nüfusumuz sayesinde oldukça büyük bir potansiyele sahibiz. Bu potansiyeli ortaya çıkarmanın en önemli araçlarından biri de spordur” dedi. Çocukların kişisel gelişimlerinde sporun önemli bir yer tuttuğunu da aktaran Başkan Edebali;“Spor sayesinde tam donanımlı yetişecek genç neslimiz ilçemizi geleceğe taşıyacaktır” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>