Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Taciz mağduru genç kız: Kiralık katilim var

347 kez izlendi, 15 Temmuz 2015 Çarşamba

Bursa’da iş görüşmesine gittiği avukatın cinsel istismarına maruz kaldığı iddia edilen genç kız ilk kez konuştu. Devamlı tehdit edildiğini söyleyen genç kız, “1 buçuk yıldan beri evden dışarı çıkamıyorum. İnşallah bugün adalet yerini bulacak” diye konuştu.

Geçen yıl Nisan ayında yanına iş görüşmesi için gelen sekreter C.Ç.’ye (20) kendi doğum günü partisinde ikram ettiği kola ve çayın içine etonol koyup cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Bursa Barosu avukatlarından sanık Ö.Ç.’nin bugünkü duruşması öncesi konuşan C.Ç., yaşadıklarını anlattı. 1 buçuk yıldır evden dışarı çıkamadığını ifade eden C.Ç., “Sürekli tehdit ediliyoruz ve kaçıyoruz. Ailem, ben ve avukatım tehdit altındayız. Avukatımın evi kurşunlandı ve evine zarf içinde kurşun gönderildi. Babamı kaçırmaya çalıştılar ve darp edildi” dedi.
Öldürülmesi için 250 bin liraya kiralık katil tutulduğunu ileri süren C.Ç., şikayetini geri çekmesi için de para teklif edildiğini iddia ederek, “Erkek arkadaşıma para teklif ettiler ve darp etmeye kalktılar. Devamlı tehdit ediliyoruz, dışarı çıkamıyoruz. Mahkemelere polis eşliğinde gidip eliyorum. Mahkeme sonucunu sabırla bekliyorum. 1,5 yıl oldu artık adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Her gün tehdit alıyorum evimde camdan dışarı bakamıyorum. Her gün evin önüne birileri geliyor, tehdit ediliyoruz. Devamlı para teklif ediliyor. ‘Ailen ölür, sen ölürsün’ diyorlar. Adamın suçlu olduğu belli. Suçlu olmasa para teklif etmez ki babasıyla tehdit davam vardı. Davayı kazandım, sanığın babası mahkum oldu. İnşallah bugünde adalet yerini bulacak. Cezasını alacak” ifadelerini kullandı.

BİR KİŞİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI
Bursa’da yanına iş görüşmesi için gelen sekreterin içeceğine etonol koyup cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen avukatın davasında tutuksuz sanıklardan birine yakalama kararı çıktı.
Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘cinsel istismar’ suçundan 10 yıla kadar hapsi istenen Bursa Barosu avukatlarından tutuksuz sanık Ö.Ç. ile suça yardımcı olduğu ileri sürülen M.R.B.’nin yargılanmasına devam edildi. Geçen yıl Nisan ayında yanına iş görüşmesi için gelen sekreter C.Ç.’ye (20) kendi doğum günü partisinde ikram ettiği kola ve çayın içine etonol koyup cinsel istismarda bulunmakla suçlanan sanık Ö.Ç., bu celseye de katılmadı. Mahkemeye iki sayfalık yazılı savunma dilekçesi veren sanık Ö.Ç., kendisine iftira atıldığını belirterek, hakkındaki iddiaları reddetti.
Mağdur C.Ç.’nin Avukatı Nevin Canbaz, tutuksuz sanık M.R.B.’nin mahkemeye dilekçe verdikten sonra kaçtığını belirterek, her iki sanığın da tutuklanmasını istedi.
Mahkeme, sanık M.R.B. hakkında ifadesinin alınması için yakalama kararı çıkartılmasına hükmetti. Ayrıca mahkeme, sanıklar hakkında yasal şartlar oluşmadığı için tutuklama talebini reddetti.
Bunun üzerine duruşmada söz alan müdahil vekili Mefaret Öztürk, “İlla avukat arkadaşımız Nevin Canbaz’a yönelik bir saldırı mı olması gerekiyor” diyerek tepkisini dile getirdi.
Dava eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.
Kadın Platformu üyeleri de duruşma öncesinde adliye önünde basın açıklaması yaparak, mağdur ve avukatı Nevin Canbaz’ın yanında olduklarını dile getirdi.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>