Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Sürücülere müjdeli haber… Bursa’da hız limitleri değişti…

Mudanya Yolu’nda hız sınırı yüzde 10’luk opsiyonla 90’a yükseldi. Şehir merkezinde de kamyonet ve minivanlar için 50 kilometre olan hız limiti 60 kilometreye yükseltildi. Normal araçlar için ise hız limiti 70’e çıkarıldı. Yüzde 10’luk opsiyonla bu rakamlar 66 ve 77 kilometre olarak değiştirildi.

22 Eylül 2015 Salı, 09:58
trafik otomobil yol mobese

Geçtiğimiz aylarda Trafik Yasası’nda yapılan değişikle şehir içindeki hız sınırlamaları için belediyelere yetki verildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde olan Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), Mudanya Yolu’ndaki hız limitinde değişikliğe gitti.

Yaklaşık üç ay önce alınan karar gereği trafiğin daha akıcı olması için Bademli kavşağı ile Mudanya girişine kadar hız sınırı 70’ten 82’ye çıkarıldı. Yüzde 10’luk opsiyonla sürücüler bu güzergahta 90 kilometre hız yapabilecek. 90’ı aşan sürücüler ise cezalandırılacak. Ancak, kamyon ve otobüsler bu güzergahta 70’i aşamayacak.

Bir iyi haber de kent trafiğinden

Yerleşim birimi olduğu için kamyonet, kamyon ve otobüslerin kent merkezinde yakın bir tarihe kadar 50 kilometre hız yapmalarına müsaade ediliyordu. Yeni düzenlemeyle bu araçların hız limiti 60 olarak belirlendi. Yüzde 10’luk opsiyonla kamyonet, kamyon ve otobüs şoförleri 66’ya kadar hız yapabilecek. Özel otomobillerin kent içindeki hızı yüzde 10’luk opsiyonla 77.

Kaynak. Olay

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>