Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Suriyeli baba çocuklarını dilendirirken böyle yakalandı

719 kez izlendi, 15 Eylül 2015 Salı

Bursa’da Suriyeli çocukların dilencilik yaparak vatandaşlardan para talep etmesi ve bunda ısrarcı olmasının sebebi ortaya çıktı. Setbaşı’nda defalarca haberi yapılan Suriyeli çocukları dilendiren vicdansız baba, Setbaşı esnafı tarafından yakalandı


İşte esnafın cep telefonu kamerasından o anlar…

Bursalıların en büyük sorunlarından biri olan Suriyeli çocukların zoraki dilenciliği, vatandaşı bezdirdi. Özellikle Setbaşı’nda Suriyeli çocukları takibe alan Bursa.com ekibi, daha önce yaptığı haberleriyle yaşanabilecek olumsuzlukları gözler önüne sermiş, ardından 1 hafta sonra bir Suriyeli çocuğa otomobil çarpmıştı.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen dilencilikten vazgeçmeyen ve para isteme konusunda ısrarlı olan Suriyeli çocukların mesken haline getirdiği Setbaşı Caddesi’nde bu kez haberciliğe Setbaşı esnafı soyundu. Suriyeli çocukların sorun haline gelen dilenmelerini mercek altına alan esnaf, sonunda Suriyeli çocukları zorla dilendiren kişiyi tespit ederek cep telefonu kameralarına kaydetti.

PARA GETİRMEYEN ÇOCUĞA SURİYELİ BABADAN DAYAK!

Görüntülerde Suriyeli baba, yaşları 4 ile 15 yaş arasında olan çocuklarını vatandaşlardan zorla para alması için baskı yapıyor. Çocuklardan en büyüğü ile küçük çocuklar, vatandaşlardan ısrarla para istiyor. Topladıkları paraları babalarına getiren çocuklar, yeniden dolaşıp para avına çıkıyor. Kendilerini acındırarak vatandaşlardan para isteyen çocuklar, para toplayamadıkları zaman babalarından dayak yiyor.

ESNAF YAKALADI, ŞİMDİ GÖREV YETKİLİLERDE

Herkesin içinde yaşanan acı olay, esnafın cep telefonu kameralarına saniye saniye yansıyor. Setbaşı esnafı, emniyet yetkililerini bu görüntüler sonrası göreve davet ederken, çocukları acımasızca dilendirerek para getirmediği zaman herkesin içinde dayak atan vicdansız Suriyeli babanın ceza alması için gerekenin yapılmasını istedi.

Kaynak. Bursa.com-Mesut Demir

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>