Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Suriye’de ateşkes için uzlaşıldı

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Almanya’nın Münih kentinde yapılan Suriye toplantısında, tarafların bir hafta ateşkese gidilmesi konusunda uzlaştıklarını açıkladı.

12 Şubat 2016 Cuma, 09:57
abd

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriyetoplantısında tarafların bir hafta içerisinde ateşkese gitmesi konusunda anlaşmaya varıldığını bildirdi.

“ULUSAL ÇAPTA SALDIRILAR DURACAK”

İlk yapılacak işin insanı yardımları artırıp, ulaştırılmasının sağlanması olduğunu belirten Kerry, “İkinci olarak da ulusal çapta saldırıların durmasını sağlayıp, bir hafta içinde ateşkesi yürürlüğe sokma konusunda görüş birliğine vardık. Bu iddialı gibi görünebilir ancak herkes olabildiği kadar çabuk davranma konusunda kararlı bu amaca ulaşmak için.” dedi.

“SAHADA SOMUT ADIMLAR ATILMASI GEREK”

Suriye’de savaşın beş yıldır süregelmekte olduğunu anımsatan Kerry, “Şimdi elimizde olan sözlerin kağıda dökülmüş hali. Önümüzdeki birkaç gün içinde sahada somut adımlar atılması gerek.” diye konuştu. Kerry, Münih’teki görüşmelerin verimli geçmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>