Ligin zirvesindeki o takımın ismi değişti

Süper Lig’de aldığı sonuçlarla büyük bir sürpriz yapan Torku Konyaspor’da sıcak bir gelişme yaşandı. Torku Konyaspor’un yeni isim sponsoru Atiker oldu

20 Nisan 2016 Çarşamba, 17:28
55736

Süper Lig’de aldığı sonuçlarla büyük bir sürpriz yapan Torku Konyaspor’da sıcak bir gelişme yaşandı. Torku Konyaspor’un yeni isim sponsoru Atiker oldu. Yeşil beyazlıların gelecek sezondan itibaren 3 yıl boyunca Atiker Konyaspor olarak mücadele edeceği belirtildi.
Konyaspor sezon bitimiyle birlikte isim değişikliği yaşayacak. Önümüzdeki sene yeni bir isimle lige ‘merhaba’ diyecek olan takım bundan sonra Atiker Konyaspor olarak sahalarda mücadele verecek. Torku’nun isim sözleşmesinin bu yıl sonlanmasıyla birlikte önümüzdeki sezon yeşil-beyazlılara Atiker isim sponsoru olarak adını verecek. Anlaşmanın kapsamı gereği ise süre olarak 3+2 yıllık olacağı belirtildi. Atiker ve Konyaspor arasında bugün basının da katılımıyla bir imza töreni gerçekleştirildi.
Torku Konyaspor da yapılan anlaşma ile ilgili resmi internet sitesinden bir bilgilendirme yaptı. İşte o açıklama;
Süper Lig’de üçüncü durumda olan ve taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Torku Konyaspor’un isim değişikliğine gitmesi taraftarlar arasında şaşkınlık yarattı. ‘Torku’nun Konya ile özdeşleştiğini düşünen taraftarlar Atiker ismine alışmanın zor olacağını ifade etti.
Konyaspor’a Turkcell başta olmak üzere çok sayıda ulusal markanın sponsor olmak istediği ancak Konyasporlu yetkililerin önceliği Atiker’e verdiği kaydedildi. Yeşil beyazlı yönetimin stadyumun isim sponsorluğu için de görüşmelerde bulunduğu öğrenildi.
Konyaspor’un uzun yıllardır isim sponsorluğunu Konya Şeker markası olan Torku yapıyordu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>