Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Sultan Hamamı bayrama hazır

İznik’te bir tarih daha ayağa kalktı

23 Haziran 2016 Perşembe, 14:21
iznik hamami

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, 1. Murat Hamamı (Sultan Hamamı) Çiniciler çarşısı esnafını ziyaret ederek, esnafların dertlerini dinledi.
İznik turizminin önemli merkezlerinden olan 1. Murat Hamamı Çiniciler Çarşısı, Süleyman paşa Medresesi Çini Çarşısı ve Nilüfer Hatun Çini çarşıları yerli ve yabancı turistlerin en uğrak olduğu, İznik ekonomisine değer katan yerler. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın talimatı üzerine 1. Murat Hamamı Çiniciler Çarşısındaki aksaklıklar yapılan yeni düzenlemeler ile tamamlandı. Başkan Sargın, “Kod farkından dolayı altyapı sorunu yaşayan 1.Murat Hamamı (Sultan Hamamı) Çini çarşısında gerekli çalışmayı yaparak sorunu çözdük. Çarşı içerisinde bulunan tuvaletlerin sorunlarını giderdik. Aynı zaman ahşaptan yapılan merdivenlerin tehlike oluşturması nedeniyle merdivenleri yeniden imar ettik. Ayrıca Roma yolu üzerinde bir dizi çalışma gerçekleştirdik. Işıklandırma ve güvenlik için gerekli tedbirler alındı. İlçemize gelen turistlerin tarih, mekan ve güzel bir atmosferde karşılamak için gerekli çevre düzenlemesi yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür Merkezi olarak açılması ile beraber de çarşımız tarihi hamamımız İznik’e yakışır cazibe merkezi olacak. İlçemize gelen turistlerimiz tarih ve çinilerin otantik ortamında özellikle Osmanlı Kahvesi’ni yudumlayarak günün yorgunluğunu atabilirler. Çarşıda tüm çalışmalar tamamlayarak Ramazan Bayramına hazır hale getirdik” dedi.
Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sultan Hamamı çarşı esnafları ve çarşı sorumlusu Şenol Poyraz ise, “Kanalizasyona kot farkından dolayı özel pompa yapılarak depo değişti. Alt yapımız sorunsuz hale geldi. Merdivenler yeniden yapılarak, Aydınlatma ve çevre düzenlemeleri de gerçekleştirildi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>