Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Spastik engelliler için özel park

Osmangazi Belediyesi’nin Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocuklar için yaptırdığı ‘Engelsiz Park’ törenle hizmete açıldı.

22 Şubat 2016 Pazartesi, 17:11
osmangazi

Altınova Mahallesinde bulunan Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin bahçesinde yaptırılan ‘Engelsiz Park’ın açılışında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yaklaşık 500 metrekare alan üzerine yapılan parkın hastanede tedavi gören çocukların eğlenip, aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri güzel bir yer olduğunu söyledi. Vatandaşlardan ve hastane yönetiminden gelen talep üzerine parkı yaptıklarını ifade eden Başkan Dündar, “Bize gelen talepler doğrultusunda hastanenin fiziki imkanlarının elverdiği ölçüde yaptığımız özel bir park oldu. Bu park ve hastane, ülkemizin özel hastanelerinden birisi. Bizler de buraya büyük önem veriyoruz” dedi.

SPASTİK ENGELLİLER İÇİN ÖZEL PARK OSMANGAZİ’DE ENGELSİZ PARK HİZMETE AÇILDI
Osmangazi Belediyesi olarak, dezavantajlı grupta yer alan vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak, onların sosyalleşmelerine katkı sağlamak için bir çok çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Altınova Mahallesi’nde bulunan hizmet binasında engellilere yönelik kurslarımız var. Yine OBAM merkezimizde, 70 civarında çocuğumuzun gelişimine katkı sağlayacak eğitim programlarımız düzenli olarak sürüyor. Onların bilgi ve becerilerini geliştiren, aynı zamanda ailelerine destek veren bir proje” dedi.
Altınova Mahallesi için bir de müjdeli haber veren Başkan Dündar, Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin altında kalan ve yıllardır boş duran alanda, bir spor tesisi, pazar yeri ve hastane için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Artık parsellerin toplamasıyla elde edilen alanda çalışmaların kısa süre içinde başlayacağını söyleyen Dündar, “Tamamlandığında, spor tesisi, pazar yeri, hastane ek tesisi ve parkı ile Altonova güzel bir hizmet daha kazanmış olacak. Aynı zamanda bu projemiz, bölgenin gelişimine de büyük katkı sağlayacak” dedi.

SPASTİK ENGELLİLER İÇİN ÖZEL PARK OSMANGAZİ’DE ENGELSİZ PARK HİZMETE AÇILDI
Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, parkın spastik engelli çocukların hayatında çok özel bir yere sahip olacağını belirterek, hizmetlerinden teşekkür etti.
Parkın açılışından sonra çocuklarla parktaki oyun aletlerinde birlikte oyun oynayan Başkan Dündar, daha sonra yöneticilerle birlikte hastaneyi gezerek bilgi aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>