Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Soygun senaryosu cezaevinde bitti

Bursa’da, bir bankanın ATM’lerine para takviyesi yaparken 400 bin lirayı kendisi alan ve soygun senaryosu uyduran şoför çapraz sorguda olayı itiraf etti. Hırsızlık ve suç uydurma iddiasıyla mahkemeye sevk edilen şoför tutuklandı. Paralar ise polis tarafından bulundu.

09 Mayıs 2015 Cumartesi, 17:35
o

Edinilen bilgiye göre, 06 FL 95 61 plakalı banka aracının şoförü Ümit B, güvenlik görevlisi Mustafa T. ve memur Yakuphan A, dün ATM’lere para koymak için yola çıktı. Banka ekibi Yunuseli meydanındaki ATM’ye gitti. Güvenlikçi ile memur ATM haznesine para koyarken, araçta kalan şoför Ümit B. ise parayı kendisi aldı. Araçtaki paranın çalındığı senaryosunu uyduran Ümit B.’nin bu hikayesi uzun sürmedi.
Aracın kendi kendini kilitleme özelliği olduğu, ancak kapılarda zorlama olmaması üzerine şüphelenen ekipler soruşturmayı derinleştirdi. Şoförün çelişkili ifadeler vermesi üzerine ekipler, çevredeki güvenlik kameralarını inceledi.

“MADDİ DURUMUM GAYET İYİ”
Yeni evlendiği ve eşinin Şanlıurfa’da öğretmen olduğunu söyleyen Ümit B., “Maddi durumum gayet iyi. Ama bir anda gaflete kapılarak paraları aldım. Normalde para dağıtım işine ilk olarak bu ATM’dan başlıyorduk. Dün tam ters istikametten başlayıp, en son buraya uğradık. Bende buraya geleceğimizi bildiğim için aracımı ATM’ye yakın bir yere koymuştum. Arkadaşlar ATM’ye gidince bende hızlı şekilde çantayı aracıma koydum. Daha sonra bu yalanı söyledim” dedi.
Emniyetteki ifadesinin ardından “hırsızlık ve suç uydurma” iddiasıyla adliyeye sevk edilen şoför tutuklandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>