Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

‘Sonuçmatik’ ile sıra beklemeye son!

Bursa’da, Ali Osman Sönmez Hastanesi, ‘sonuç verme cihazı’ ile hastalarını sıra bekleme derdinden kurtardı.

25 Şubat 2016 Perşembe, 13:01
sonucmatik

Belediyelerde ve bankalarda görmeye alıştığımız sıramatik cihazını geliştiren Ali Osman Sönmez Hastanesi, hastalar için büyük ıstırap olan sıra beklemeye son verdi. Türkiye’de ilk defa hizmet vermeye başlayan ‘sonuçmatik’ ile laboratuvar, pataloji ve tomografi neticileri 1-2 dakika içerisinde hastaların ellerinde oluyor. Günde bin 500’e yakın hastanın tahlil neticelerini almak için uzun kuyruklar oluşturduğu koridorlara sonuçmatik cihazları konuldu. Hastalar T.C. kimlik numarası veya barkod okutarak tahlil sonuçlarını alabiliyor. Bu cihazın diğer hastanelere de konulmasını isteyen vatandaşlar, sıra beklemekten kurtulduklarını söyledi.

‘SONUÇMATİK’ İLE SIRA BEKLEMEYE SON ALİ OSMAN SÖNMEZ ONKOLOJİ HASTANESİ, ‘SONUÇ VERME CİHAZI’ İLE HASTALARI SIRA BEKLEMEKTEN KURTARDI
Ali Osman Sönmez Hastanesi’nde muayene ve tahlil yaptıran vatandaşların daha önce internet üzerinden sonuçlarını alabildiğini belirten Başhekim Oktay Çelik, “Evinde internet olmayan veya yaşlı hastalarımız için büyük bir kolaylık oldu. Evvela bir cihazı sisteme soktuk. Daha sonra 6 tane daha alarak hastanemizin her katına yerleştirdik. Hastalarımız artık sıra beklemeden 24 saat tahlil sonuçlarını alabilecek. Hastalarımız laboratuvar, kan, biyokimya, tomografi ve ultrason sonuçlarını alabilecek. T.C. kimlik numarasını veya barkod girerek sonuçlara bu cihazlardan ulaşmak mümkün” diye konuştu.
Yeni cihazla beraber hem uzun kuyrukları hem de yoğunluğu önlediklerini ifade eden Çelik, bu sistemle beraber sonuç vermedeki 5 personelden de tasarruf ettiklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>