15 Ekim 2015 Perşembe, 17:08
Mücahit Yıldız
Mücahit Yıldız mucahityildiz@ozelhayathastanesi.com.tr Tüm Yazılar

Son durum…

Ankara da bombalar patlıyor hemen arkasından birileri ateşkes ilan ediyor. Bu ne demek! Biz ettik siz etmeyin. Ne olursa olsun silahların susması tabiki de güzel ama şehit cenazeleri gelmeye devam ediyor.

Tek taraflı ateşkes için Kandil’de bir güç mücadelesi yaşanmış gibi gözüküyor.

Ama görüyoruz ki, HDP heyeti üzüntülü bir durum sergilemesi gerekirken neşeli tavırlar sergilemesi neyin nesiydi? Bu tebessümüm sebebi oyların kendilerine gelecek olma düşüncesi mi acaba.? 97 vatandaşımızın terör saldırısı sonucu canını vermesi oy’a yorumlanma çabası tam anlamıyla sırıtıyor!.

Bunlar Suruç ta çözüm sürecini durdurup tekrar eylemlere başladı, ellerine ne geçti bilinmez fakat çok ağır kayıplar yaşadıkları görülmekte. Hala neyin çabası içindeler anlayamıyorum. Bu siyasi parti bunlara kol kanat geriyor ama millet oyunun farkında. Özellikle 7 Hazirandan sonra bazı illerimizde oynanmaya başlanan oyun yerle bir oldu. Terör örgütü beklediği desteği bölgede  bulunan halktan göremedi. Yapılan eylemlerden sonra bunlar yas tutmak yerine sarayı hedef göstererek oy istedi. HDP’nin Diyarbakır Mitingi ile Suruç’taki canlı bomba ve son olarak Ankara da yaşanan son olay’ın hedefi ortaktır. Ortada bir oyun olduğu kaçınılmazdır. Görüldüğü üzere, bu olaylar HDP’yi mağdur göstermeye ayarlı bir terör eylemidir.

Bütün bu konuları ele alacak olursak; 1 Kasım yaklaştıkça tahrikler artıyor. HDP’nin oylarını sağlama almaya çalışıyorlar. Özellikle yaşananlar bir bakıma da Suriye’ye “müdahale etme mesajı” eylemidir. HDP’nin sokakları göstererek eylemler yapmaya çalışması kısaca 1 Kasım öncesi ‘kaos’ ortamı oluşturmaya çalışmasının bir işaretidir.

Ülkemizde Sarayı, hükümeti ve güvenlik güçlerini hedef alanlarının ortak düşüncesinde görüyoruz ki PKK’ya şüphesiz tam destek verdikleri apaçık ortada.

1 Kasım’da sandıktan çıkacak sonuç birçok şeyin belirleyicisi olacak. Şu unutulmamalıdır ki, son savaşımızı veriyoruz. Daha önceki yazılarımda da söylediğim gibi onca suikast ve darbe teşebbüsüne, onca iftiraya maruz kaldığı halde ay yıldızlı bayrağı en yükseğe dikmek için geceli gündüzlü durmadan çalışan büyük Reis, usta devlet adamını o ilahi güç ve bu millet arkasındayken yıkamayacaksınız…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>