Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Şifa bulmak için okunacak dua

Eshâb-ı kirâmın büyüklerinden Osman bin Huneyf bildiriyor…

02 Temmuz 2015 Perşembe, 11:23
700x285046_ramazan_1

Eshâb-ı kirâmın büyüklerinden Osman bin Huneyf bildiriyor: İyi olması için dua isteyen bir âmâya, abdest alıp, iki rekât namaz kılmasını, sonra “Allahümme innî es’elüke ve eteveccehü ileyke bi-Nebiyyike Muhammedin Nebiyyirrahme, yâ Muhammed innî eteveccehü bike ilâ Rabbî fî hâcetî-hâzihî, li taktıye-li, Allahümme şeffi’hü fiyye” duâsını okumasını emretmiştir.
Eshâb-ı kirâm, bu duâyı hep okurdu. Bu duâda, dileğin kabul edilmesi için, Muhammed aleyhisselâm vesile edilmektedir.
“Bismillâhirrahmânirrahîm ve lâ-havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil’ aliyyil’azîm.” duâsı da bütün hastalıklar için okunur. Dertlerden kurtulmak ve murada kavuşmak için beş yüz kere okumalıdır. Öncesinde ve sonrasında yüzer defa salevât-ı şerîfe okuyup dua etmelidir.
Hadîs-i şerîfde buyuruldu ki, “Bir hasta, ‘lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minezzâlimîn’i kırk defa okursa, şehit olarak vefat eder. Şifa bulursa, bütün günahları af olur.”
Âişe vâlidemiz buyurdu ki, Resûlullahın bir yerinde ağrı olsa iki Kûl e’ûzü sûresini okuyup, mübarek avucuna üfler, elini ağrı olan yere sürerdi.
Bir gün iki gözü âmâ bir kimse gelip, “Yâ Resûlallah “sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem” Allahü teâlâya duâ et, gözlerim açılsın” dedi. Peygamberimiz, “Kusursuz bir abdest al! Sonra Yâ Rabbî! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselâmı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselâm! Seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Yâ Rabbî! Bu yüce Peygamberi bana şefaatçi eyle! Onun hürmetine duamı kabul et!” duâsını okumasını söyledi. Adam, abdest alıp dua etti. Hemen gözleri açıldı. Bu duayı Müslümanlar, her zaman okumuşlar ve maksatlarına kavuşmuşlardır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>