Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Sheraton Bursa, yaşanabilir dünya için ışıklarını kapattı

22 Mart 2016 Salı, 14:58
Dünya Saati Sheraton

İklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için düzenlenmiş dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri olan Dünya Saati (Earth Hour) tüm dünyada 19 Mart günü 20.30’da gerçekleşti. Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) girişimiyle başlatılan bu etkinlik 7 kıtada, 7.000 şehri kapsayan, 172 ülkenin üzerinde, 200 milyon kişiye ulaşan insanlık tarihinde gezegen için yapılan en büyük hareket.

Sheraton Bursa Hotel, her yıl olduğu gibi bu yıl da otelde konaklayan misafirlerine Dünya Saati hakkında bilgilendirme geçerek, dış cephe aydınlatmasını ve otel içi aydınlatmaları kapatarak mum ışığı eşliğinde hizmet verirken, Dünya Saati sırasında, Çekirge Doğa Okulları öğrencileri ile “Mum Işığında Kitap Okuma” etkinliği gerçekleştirerek, kitap okumanın ve bilginin gücüne farkındalık yaratıldı.

Çekirge Doğa Okulları öğrencileri bu etkinkle hem çevreye katkıda bulunmaktan hem de kitapları ile farklı dünyalara yolculuğa çıkmaktan çok keyif aldılar.

Dünya Saati Hakkında

Dünya Saati, Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından organize edilen bir etkinliktir. Bireyler, işletmeler, hükümetler ve toplumlar sürdürülebilir eyleme verdikleri desteği göstermek için 19 Mart Cumartesi günü saat 20.30’da 1 saat boyunca ışıklarını kapatıyorlar. Dünya Saati kutlanmaya 2007 yılında sadece 1 şehirde başladı ve 2016 yılında her kıtada 172’den fazla ülkede milyonlarca insan tarafından kutlanarak “Gezegen için yapılan dünyanın en büyük kampanyası” olarak tarihe geçti.

Dünya Saati Sheraton 2

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>