Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Sevgililer Günü’nde bu hediye revaçta

Bursa’da padişahın ismi bulunan ve imza yerine kullandıkları tuğraların işlendiği takılar, Sevgililer Günü öncesi vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

11 Şubat 2016 Perşembe, 17:44
tuğra

Bursa’da padişahın ismi bulunan ve imza yerine kullandıkları tuğraların işlendiği takılar, Sevgililer Günü öncesi vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
Tarihi Bursa Kapalı Çarşı’da kuyumculuk yapan Metin Demirkaya, 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi Osmanlı sultanlarının imza yerine kullandığı tuğraları takılara işleyerek satışa sundu. Fiyatları 200 ila 2 bin TL arasında değişen tuğralı takılar, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz yıl tuğralı ürünlere karşı çok büyük bir ilgi olduğunu ifade eden Demirkaya, “Şehir dışından bile gelen müşteriler var. Önceden insanlar Sevgililer Günü’nde tektaş tarzı ürünler alırken, artık Osmanlı tuğrası bulunan takılar alıyor. Dizilerden insanlar esinleniyor. Ekranlarda olan birçok dizide Osmanlı tuğraları işlendiği için oradan esinleniyorlar. Olmayan ürünleri yaptırıyorlar. Bursa eski Osmanlı şehri olduğu için insanlar Bursa’dan hatıra kalsın diye o tarz bir ürün alabiliyor. Biz de bunu Sevgililer Günü’ne uyarladık. En fazla talep gören ürün kolyeler. 200 ila bin 500, 2 bin liraya kadar çıkan ürünlerimiz var. Stoklamamıza rağmen cumartesi gününe kadar ürünlerimiz bitecektir. İlgiden memnunuz” dedi.
Kolyelerin çok şık durduğunu ifade eden müşteriler ise motiflerin güzel durduğunu ve bu tarz bir ürün tercih edeceklerini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>