Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

”Sevgi İzi” Gemlik’te hayata geçiyor…

Bursa’nın Gemlik ilçesinde zihin özürlüler “sevgi izi” ile takip edilecek.
Gemlik Kent Konseyi Engelli Meclisi, ülke genelinde başlatılan ve sosyal bir proje olan “sevgi izi” projesini Gemlik’te hayata geçiriyor.

28 Ocak 2016 Perşembe, 14:58
sevgi izi

Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ahmet Gazi Memiş, “Zihin engelli, alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan yakınlarımızın bir gün aniden gözümüzün önünden kaybolacağı korkusunu hep yaşarız.. Bu bütün dünyada önemli bir mesele. Bu tür rahatsızlığı bulunanlar kaybolduğunda nereye gideceğini, ne yapacağını bilemiyor.. Böyle bir durumda ailenin yaşadığı ıstırabın ne kadar büyük olacağını düşünebiliyor musunuz? TV programcısı Müge Anlı, kaybolma ihtimali olanlar kişiler için sevgi izi isimli bir sosyal proje hazırladı. Kaybolma ihtimali yüksek olan kişilerin koluna sevgi izini belirten bir şifreli rakam işleniyor. Yakınlarının kaybolmasından endişe eden aileler, iletişim adres ve telefonlarıyla Gemlik Kent Konseyine başvurup formu dolduracak. www.benibuldular.com adresinden alınan numara hastamızın koluna dövme olarak işlenecek. Bu numara hastamızın güvencesi olacak, kayıp kişiyi sokakta gören vatandaşlar kolundaki dövme numarası ile herhangi bir güvenlik birimine gittiğinde sistem üzerinden derhal ailesine ulaşılacak” dedi.
Gemlik Kent Konseyi Engelli Meclisi olarak çalışmalara başladıklarını, “İlk Gemlik Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi’nden altı kişi için aldığımız numaraların 1 Şubat Salı günü dövmelerini yaptıracağız. Bu işlemler için herhangi bir ücret alınmayacak” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>