Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Serbest kalan 4 hakim ve savcıya tutuklama kararı

Bursa’da sevk edildiği adli mercilerce serbest kalan 4 hakim ile savcı hakkında tutuklama kararı çıktı.

21 Temmuz 2016 Perşembe, 11:40
mjbvn

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından İnegöl’de sevk edildiği adli mercilerce serbest kalan 4 hakim ile savcı hakkında tutuklama kararı çıktı.
Bursa’da haklarında yakalama kararı çıkartılan 61 hakim ve savcıdan 49 tanesi gözaltına alındı. Bu hakim ve savcılardan 34’ü tutuklanırken, 13 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verildi. İnegöl Adliyesi’nde önceki gün Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 4 hakim savcı için Bursa Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne tutuklanma talebiyle itiraz edildi. Bursa Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce değerlendirilen itiraz üzerine 4 hakim ve savcı hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. Polis, 4 hakim ve savcının ile birlikte 18 kişiyi arıyor. Böylece adli kontrol kaydıyla serbest kalan hakim ve savcı sayısı 9’a düştü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>