Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Seramik fuarında “Ab-ı Hayat” sergisi

Seramik ve banyo sektörünün buluştuğu UNICERA 28. Uluslararası Seramik Banyo ve Mutfak Fuarı’nda, Adell Armatür “Anadolu’da Su ve Su Medeniyeti” sergisi büyük ilgi görüyor.

25 Şubat 2016 Perşembe, 22:31
DSC_2693

Eyüp TURAN/ gundembursa.com

Seramik ve banyo sektörünün buluştuğu UNICERA 28. Uluslararası Seramik Banyo ve Mutfak Fuarı’nda, Adell Armatür “Anadolu’da Su ve Su Medeniyeti” sergisi büyük ilgi görüyor.

Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda, sektörle ilgili yeni ürünlerin yanında Adell Ab-ı Hayat koleksiyonundan seçme eserlerin yer aldığı tarihi su kapları poster sergisi, ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Adell Armatür Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali Topçu, markalaşma yolunda sosyal sorumluluk projelerine ve kültür mirasına da önem verdiklerini belirterek, “Su kültürü konusunda 500’ün üzerinde tarihi eserden oluşan koleksiyonumuz bulunuyor. Bu eserlerimizi fabrikamız bünyesinde oluşturduğumuz müzede sergiliyoruz. Roma, Bizans, Osmanlı, Selçuklu ve yakın döneme ait eserler var. Bir şey anlatan eserleri bir araya getirmeyi arzu ediyoruz. Toplumların yaşayışları, gündelik yaşama ve bu eserlere de yansıdı. Özümüzü kaybetmememiz gerektiğine inanıyorum. Maddi varlıkların artmasıyla, gönül zenginliklerini unutmamalıyız. Su kültüründen alacağımız çok değerimiz var. Arzu ediyoruz ki, su kültürü koleksiyonumuzla birlikte bu güzellikleri, geçmişin değerini, yeniden insanlara taşımak. Sadece koleksiyonerlik değil, buradaki asıl amacımız insanlığa bir şey anlatmak.” dedi.

DSC_2697 DSC_2698 DSC_2699 DSC_2700

Yorum

  1. Recep Ali Topçu

    Şub 27, 2016 at 19:43

    Güzel yorum ve yaklaşımlarınız için teşekkür ederiz. Bir Bursa’lı insan, bir Bursa’lı marka olarak Bursa’mızın güzel su ve toprağından gelişen yapımız içinde böyle güzel bir çalışmayı halkımızla buluşturmaktan mutluyuz. Koleksiyonumuzun oluşmasında emeği geçenlere, kalkış dönemimizde bizlere hertürlü desteğe sunan güzel Bursa’lı hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ederiz. İstanbul’a geldiklerinde İkiteli Organizedeki Adell Ab-ı Hayat Su Medeniyeti Müzesime eşsiz su kültürümüze ait eserleri görmek üzere davet ediyoruz. Sağ olunuz. http://www.adell.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>