Şenol Güneş kalacak mı? İşte cevabı

Olay Gazetesi Spor Müdürü Orhan Güney, Şenol Güneş’in Olay Medya ve sahibi Cavit Çağlar’ı ziyaretinde konuşulanların detaylarını yazdı. İşte Şenol Güneş’in ifadeleri.

22 Nisan 2015 Çarşamba, 09:46
senol günes

Ne konuşuldu diye merak edenleriniz de vardır muhakkak;
Cavit Bey, Recep Bölükbaşı, Şenol Güneş, genel müdürümüz Mehmet Ali İnan ve ben, bir buçuk saat sadece futbol konuştuk…
Samimi bir ortam, kitaplara konu olacak anılar, bu sezonki akıllarda kalan maçlar, Şenol Hoca ve öğrencilerinin keyif veren performansı ve önümüzdeki sezonla ilgili düşünceler, planlar…
Önce, “Şenol Güneş kalacak mı?” sorusuna cevap arayalım…
Şenol Güneş’e, “Hocam kalacak mısın” diye açık açık sordum; her zamanki gibi hem dobra hem de düşündürücü bir cevap verdi: “Benim kalıp, kalmamamdan önce yerli oyuncularımızın kalıp, kalmayacağı önemli. Kendimle ilgili karar vermem için bunu bilmem lazım. Bir emek verdik, kaliteli bir takım ortaya çıktı. Eğer bu takım daha doğrusu yerli oyuncular muhafaza edilirse başarı çıtası da yükselir. Büyük Bursaspor büyük başarılar diyorsak, önce iskeletimizi korumalıyız. Yani, bir stratejimiz olmalı; -Satıyorum veya satmıyorum.- Bunun kararını yöneticilere de bırakmamak gerekiyor, Bursa söylemeli. Belki Fenerbahçe kadar bütçemiz yok ama onlardan daha iyi futbolcu kadromuz var. Tek eksiğimiz, lobi. Bunu da sahadaki başarımızla elde edebiliriz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe yanımızda, muhteşem bir stadyum yapılıyor. Cavit Bey, Bursaspor’u çok seviyor. Kanaat önderleri, taraftarlar, Bursa’nın sahipleri bu kararı versin.”
Güneş’in bu sözlerinin ardından şu fikir ortaya çıktı; “Nasıl İstanbul takımları, Bursaspor’un oyuncularına talip oluyorsa, Bursaspor da onların futbolcularına teklifte bulunabilir. Çünkü, o gücü mevcut.”
Yani, aramıza bir fark yok, “Onlar Ozan Tufan’ı, Fernandao’yu istiyorsa, Bursaspor da, Sow, Emenike, Muslera, Burak gibi isimlere talip olabilir, olmalı da.”
Şenol Güneş’in sözlerinden çıkardığım sonuç şu; “Ozan Tufan, Serdar Aziz, Şener Özbayraklı, Volkan Şen, Harun Tekin gibi bu sezon kendini bulan futbolcular gidecekse benim kalmamın anlamı yok.

KAYNAK. OLAY GAZETESİ
YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>