Senatörlerle anlaşamadı, Meclis yine açılmadı

ABD Temsilciler Meclisinde Demokratlar ve Cumhuriyetçiler, ABD Başkanı Donald Trump'ın daveti üzerine Beyaz Saray'da Meksika sınırı krizini görüşmek üzere bir araya geldi. Yapılan görüşmelerde hükümetin kapatılmasını sona erdirecek bir anlaşma sağlanamadı.

DÜNYA, 03 Ocak 2019 Perşembe, 13:00
Senatörlerle anlaşamadı, Meclis yine açılmadı

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçileri ve Demokratları Beyaz Saray'da ağırladı. Her iki tarafın da liderlerinin katıldığı toplantıda, Meksika sınırına örülmesi planlanan duvar için sağlanacak fon ve sebep olduğu sorunlar sebebiyle geçici olarak kapatılan meclis problemi ele alındı. Taraflar arasında herhangi bir anlaşma sağlanamaması üzerine 12 gün önce kısmen kapatılan hükümetin açılması için de bir sonuca varılamadı. Demokratların hükümeti açma teklifini reddeden Trump, konuyla ilgili sorulan sorulara, "Bunu yapsaydım aptalca görünecekti" şeklinde yanıt verdi. Beyaz Saray Azınlık Lideri Kevin McCarthy tarafından yapılan açıklamada taraflar arasındaki görüşmelerin Cuma günü devam edeceği bildirildi.

"DUVAR OLMADAN GERÇEK SINIR GÜVENLİĞİ OLAMAZ" 

Beyaz Saray'da yapılan görüşmelerden bir sonuç alamayan Başkan Trump, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, "Cumhuriyetçi ve Demokrat Liderler ile Sınır Güvenliği konulu önemli bir toplantı yaptık. Her iki taraf da, bu ulusu ve halkını koruyan bir fon tasarrufu geçirmek için birlikte çalışmalıdır. Bu, hükümetin ilk ve en önemli görevidir. Ne yazık ki duvar olmadan gerçek sınır güvenliği olamaz. Sınırlar, Amerika'yı güvende tutuyor. Hadi halledelim" açıklamasını yaptı. 

Toplantının ardından açıklama yapan Cumhuriyetçi Senato Lideri Mitch McConnell ise, "Bugün bir ilerleme kaydedildiğini sanmıyorum ancak konunun tüm yönlerini ele aldık ve bu durumun sivil bir tartışma olduğunu dile getirdik. İlerleyen günlerde veya haftalarda bir şekilde anlaşmaya varacağımızı umuyoruz" sözleri ile toplantıyı değerlendirdi.  

BURSASPOR
Bir Bir Süper Lig'e...
TFF 1. Lig'in 32. haftasında Bursaspor, Altınordu'yu 1-0 mağlup etmeyip başardı ve puanını 55'e ç...
BURSASPOR
İşte Bursaspor'un ilk 11'i!
Yeşil-beyazlı takımın Altınordu karşısındaki ilk 11'i belli oldu.
BURSA
Bursa'da alev alev yandı!
Bursa Ankara karayolu Ümitalan Mevkinde meydana gelen olayda seyir halinde olan otomobil alev ale...
BURSA
Bursa'da düğün konvoyu kaza yaptı!
Bursa'da düğün konvoyu kaza yaptı, yaralanan damat tedavi edilirken gelin böyle izledi.
BURSASPOR
Bursaspor'a prim müjdesi!
Yeşil-beyazlı futbolcular, Bursaspor'un Süper Lig'e yükselmesi durumunda 1 milyon TL prim alacak....
MAGAZİN
Coşkun Sabah: 'Üç arkadaşımı koronadan kaybettim'
İzmir Mordoğan'da vereceği konser öncesi açıklama yapan sanatçı Coşkun Sabah, korona virüs nedeni...
Bursa'da çatışma görüntüleri ortaya çıktı!
Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
86 günlük hasret sona erdi
Bursa'da vinç devrildi!

En Çok Okunan Haberler