Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Sel baskınlarına BUSKİ önlemi

Bütünşehir Yasasıyla sorumluluk alanlarına giren ilçelerde yatırım seferberliği başlattıklarını belirtti.

08 Haziran 2016 Çarşamba, 11:23
KARACABEY SAHİLİNDEKİ SEL BASKINLARINA BUSKİ ÖNLEMİ

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, ‘altyapı sorunlarından arındırılmış sağlıklı şehir Bursa’ hedefi kapsamında gerçekleştirdiği yatırımlar doğrultusunda önemli bir çalışmaya daha imza attı.
Karacabey sahilinde, Kurşunlu ve Malkara mahallelerine şiddetli yağmurlarda yol geçişlerinin su baskınlarına sebep olmaması için yağmur suyu menfez imalatları gerçekleştirildi. Bütünşehir Yasasıyla sorumluluk alanlarına giren ilçelerde yatırım seferberliği başlattıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Karacabey sahilindeki Kurşunlu ve Malkara mahallelerinde aşırı yağışlara bağlı olarak meydana gelen su baskınlarını önleyebilmek amacıyla prefabrik yağmur suyu menfez imalatları gerçekleştirdiklerini belirtti. Karadan denize doğru gerçekleştirdikleri yağmur suyu menfez yolu ile karada biriken yağmur sularını denize yönlendirdiklerini vurgulayan Çetinavcı, “Bu yol geçişleri ile kara tarafından denize doğru yağmur suyu drenajını sağlamış olduk. Böylelikle meydana gelebilecek su baskınlarının can ve mal kaybına neden olmasının önüne geçtik” diye konuştu.
Projenin, ‘Gemlik Körfez Havzası Kanalizasyon ve Yağmursuyu Kolektörleri Yapım İşleri’ çalışması kapsamında yaklaşık 55 milyon liralık yatırımla gerçekleştirildiğini ifade eden Çetinavcı, Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla altyapı çalışmalarına artan tempoyla devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>