Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Şehzade ve çocukları Bursa’nın Topkapı Sarayı’nda

30 kez izlendi, 27 Kasım 2015 Cuma

Bursa’nın değerlerini gün yüzüne çıkaran Büyükşehir Belediyesi tarafından, restorasyonu tamamlanarak orijinal kimliğine kavuşan Muradiye Külliyesi, bugün Osmanlı Hanedanı’ndan şehzade Harun Osmanoğlu ve ailesini ağırladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanarak özgün kimliğiyle buluşan Muradiye Külliyesi, muhteşem mimarisi ve ruhaniyetiyle ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Osmanlı Hanedanı’ndan 34. Osmanlı Padişahı Sultan II. Abdülhamid Han’ın 3. kuşak torunu şehzade Harun Osmanoğlu, eşi Farizet Osmanoğlu, oğulları Orhan Osmanoğlu ve Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ile birlikte Bursa’da Muradiye Külliyesi’ni ziyaret etti.
Ailesiyle birlikte gerçekleştirdiği gezi kapsamında, Bursa’yı daha yakından tanıma şansı bulan Harun Osmanoğlu, restorasyonunun tamamlanmasıyla ziyarete açılan Muradiye Külliyesi’ni ziyaret etti. Bursa’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmesinde önemli bir değer olan Muradiye Külliyesi, Harun Osmanoğlu’na ve ailesine duygusal anlar yaşattı. Şehzade Harun Osmanoğlu, Bursa’da anılarının tazelendiğini belirtirken; oğlu Orhan Osmanoğlu Muradiye Külliyesi’nin restore edilip ziyarete açılmasının çok önemli olduğunu vurguladı. Daha önce geldiklerinde, devam eden çalışmalardan dolayı külliyeyi ziyaret edemediklerini hatırlatan Orhan Osmanoğlu, Muradiye Külliyesi’nin bugünkü halini görünce çok duygulanıp heyecanlandığını ve vefat ettikten sonra da Bursa’ya defnedilmek istediklerini söyledi.
Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ise Bursa’nın ve Bursalıların ecdada sahip çıktığını belirterek duygulandığını dile getirdi. Osmanoğlu, Muradiye Külliyesi’ne büyük önem veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi de tarihi değerin restorasyonundan dolayı tebrik etti.
Şehzade Harun Osmanoğlu ve ailesine Bursa ziyaretinde eşlik eden Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık ise Osmanlı Hanedanı’ndan konuklarını Bursa’da ağırlamanın onurunu yaşadıklarını ifade etti. Başkanvekili Karlık, Muradiye Külliyesi’nin önemine değinerek, Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi değerleri geleceğe taşıdığını vurguladı.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>