Şehrin Işıkları sergileniyor

67 görüntüleme, 03 Ağustos 2015 Pazartesi

Uludağ Elektrik Dağıtım’ın (UEDAŞ) düzenlediği ‘Şehrin Işıkları’ fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar, bu sefer Bursa Akademik Odalar Birliği’nde (BAOB) sergileniyor.
Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘Şehrin Işıkları’ fotoğraf yarışmasının ödülleri 12 Haziran’da sahiplerini buldu. Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların gece, elektrik ışığı altında şehirlerin görüntülerini kareleyerek, her şehrin kendi güzelliğini ışık teması altında göstermek maksadıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren fotoğraflar Nilüfer Belediyesi’nde temmuz ayında sergilendi. Dereceye giren 40 fotoğraf, bu defa Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve UEDAŞ ortaklığıyla BAOB’da teşhir edildi. UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac ve Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Remzi Çınar kurdeleyi beraber kesti.
UEDAŞ’ın ‘Şehrin Işıkları’ projesini artık geleneksel hale getirdiğini ifade eden Genel Mesut Efe, “Bu yıl projenin üçüncüsünü tertipliyoruz. Şu ana kadar amatör ve profesyonel olarak yaklaşık 2 bin civarında başvuru olmuştu. Bu yıl da 8 yüz 36 eserin içerisinden seçilenler dereceye girdi. Biz de özellikle ilk elliye girenleri, mümkün olduğu kadar daha fazla insana duyurabilmek adına, haftalık aralıklarla çeşitli platformlarda sergilemeye çalışıyoruz. Bu kapsamda emek verenlere, fotoğraf gönderen herkese ve bize ev sahipliği yapan EMO’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.
EMO Bursa Şube Başkanı Remzi Çınar ise, günümüzde kurumların sadece kendi uzmanlık alanlarında çalışma yapmasının yeterli olmadığını belirterek, “Sanat yaşadığımız dönemde çok önemli. Çalışanlarımızın çok büyük bir bölümü meslektaşımız olan UEDAŞ’ın bu ve benzer faaliyetleri yürütmesini önemsiyoruz. Tamamen topluma dokunarak çalışmalarını gerçekleştiriyorlar” diye konuştu.
‘Şehrin Işıkları’ yarışmasında dereceye giren 40 fotoğraf bir hafta boyunca BAOB’da ziyaretçilerle buluşacak.

Toplam 1 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kantarın Topuzu Sergisi Bursa’da açıldı

Her biri yüzlerce yıllık 3500 terazi ve kantar Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi'nde görücüye...

Bursa’da evlenen çiftler oraya akın ediyor

Yeni evlenen çiftler fotoğraf çektirebilmek için akın akın...

Bursa’da meteor yağmuru

Doğa fotoğrafçısı Tüydeş,Meteor Yağmuru'nu Karacabey Longozu'nda görüntüledi.

Yangında ikinci patlama…!!

Alemdar’da patlama sonrası çıkan yangında ardı ardına patlamalar...

Gölyazı büyülüyor

Bursa'nın Nilüfer ilçesine bağlı Gölyazı, fotoğrafçıların akınına uğruyor.