Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Şehitlerin isimleri Gürsu’da yaşıyor

Bursa’nın Gürsu Belediyesi, yaptığı park ve oyun alanlarında şehitlerin isimlerini yaşatıyor.

26 Eylül 2016 Pazartesi, 11:58
xdfghkjhj

Bursa’nın Gürsu Belediyesi, yaptığı park ve oyun alanlarında şehitlerin isimlerini yaşatıyor.
Gürsu Belediyesi, farklı projelerle ilçeye değer katmaya devam ediyor. Çöpten yılda 2 milyon kâr eden Gürsu Belediyesi, çocukların gönüllerince eğlenebileceği, koşup top oynayabileceği alanlara park yapmak için çaba harcıyor. Belediye personelinin yaptığı çevre düzenlemesi ve oyun aletleri ile yüzde 50 tasarruf sağlanıyor. İhaleye çıkarmadıkları için aynı paraya iki park yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Bir yıl içerisinde 5 parkı çocukların ve vatandaşların istifadesine sunduk. Bunlardan bir tanesi Türkiye’de de nadir bulunan engelliler için olan oyun parkı. Önümüzdeki ay Gürsu’ya kazandırmayı hedeflediğimiz adrenalin parkının açılışını yapacağız. İçerisinde 7-8 tane adrenalin parkuru bulunacak. Tabii en güzeli de yaptığımız bütün parklara şehitlerimizin adını veriyoruz. Şu anda bulunduğumuz parkta, geçen sene Şırnak’ta çıkan çatışmada 26 günlük polis iken şehit olan Salih Hüseyin Parça’nın ismi yaşatılıyor” diye konuştu.
Bunu benzer 15 tane daha park inşa edeceklerini ifade eden Mustafa Işık, “2018 yılının sonuna kadar geri kalan parklarımızı da bitirmiş olacağız. Bunları biz ihale usulü ile yapmıyoruz. Bu parkları tamamen belediye kendi imkanları ile yapıyor. Bordürleri bizim park bahçelerde yapıyoruz. Demirleri kademede yapıyoruz. İşçiliği ve malzemesini biz yapıyoruz. Böylece ihaleye verdiğimiz fiyatın yüzde 50’sine mal etmiş oluyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>