Şehitler için öyle bir şey yaptı ki…Bursalı esnaf alkışı hak etti

Bursa’da aracının her yerini bayraklarla süsleyen bir minibüs şoförü, şehit ailelerinden ücret almıyor.

23 Ağustos 2015 Pazar, 11:15
sehit

Bursa’da Kent Meydanı-Kaplıkaya hattında minibüs şoförlüğü yapan 38 yaşındaki Can Atçı, şehit ailelerini ücretsiz taşıyor. Aracının arkasına ve içine ‘Bu minibüs şehit ailelerine ücretsizdir’ yazısı asan Atçı, minibüsüne binen şehit ailelerinden ücret almıyor.
20 yıldır minibüs şoförlüğü yapan Atçı, bu uygulamayı başlattığı için herkesin takdirini kazandığını belirterek, “Bizimki tamamen şehit ailelerine manevi destek, zaten şehit aileleri de bindikleri zaman bunu dile getiriyor. Bazen para vermeye çalışan oluyor, bu desteği verdiğimiz için teşekkür ediyorlar. Tek amacımız manevi destek olmak, bundan bir beklentimiz yok” diye konuştu
Atçı, diğer müşterilerin olumlu tepkiler verdiğini, daha fazlasını yapmaya çalıştığını, bu uygulamanın yaygınlaşması gerektiğini ifade etti.
‘Şehit ailesi’ demelerinin yeterli olduğunu belirten Atçı, “Onları da bir şekilde teselli ediyoruz, sonuçta onlar da şehit annesi, şehit babası. Zaten bu onlar için bir gurur. İçimiz kan ağlıyor, diyecek bir şey bulamıyorum. İnşallah artık son bulur” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>