Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Şehitler için gıyabi cenaze namazı

İznik Belediye meydanını dolduran binlerce Müslüman şehitler için omuz omuza saf tuttu.

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 12:20
20160718AW803131_04

Bursa’nın İznik ilçesinde kalkışma girişiminde yaşanan olaylarda şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı. İznik Belediye meydanını dolduran binlerce Müslüman şehitler için omuz omuza saf tuttu.
Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grup askerin gerçekleştirmek istediği kalkışma girişiminde şehit olanlar için İznik’te binlerce kişi tarafından gıyabi cenaze namazı kılındı. Gıyabi cenaze namazına, İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Eski Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Büyükşehir İlçe Koordinatörü Serkan Acar, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tolga Sanlı, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.
Merkez Cami İmam Hatibi Recep Topçuoğlu’nun Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı gıyabi cenaze namazını kıldırdı. Namazın ardından meydandakiler, dualar etti. Dua edildikten sonra tekbirler ile tabutlar omuzlara alınarak cenaze aracına kadar taşındı. Dua esnasında bazı kadınlar gözyaşlarına hakim olamadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>