Şehit Yarbay’ın adı ölümsüzleşti

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Dağlıca’da şehit düşen Kurmay Yarbay İlker Çelikcan’ın ismini Çalı Mahallesi’ndeki Gümüşlük Caddesi’ne verdi.

18 Eylül 2015 Cuma, 10:05
sehit yarbayy

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde PKK’lı teröristlerin kurduğu hain pusu sonucu şehit olan ve Bursa’yı yasa boğan Kurmay Yarbay İlker Çelikcan’ın ismi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ölümsüzleştirildi. Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasında yapılan ilk meclis toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından meclis üyelerinden gelen önergeler ele alındı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yönettiği toplantıda AK Partili üyelerin iki caddenin isminin değiştirilmesine yönelik önergesi de ele alındı. AK Partili üyeler, verdikleri önergede Dağlıca’da şehit düşen Kurmay Yarbay İlker Çelikcan’ın isminin Çalı Mahallesi’ndeki Gümüşlük Caddesi’ne verilmesini ve Yalova yolunun adının da İstanbul Caddesi olarak değiştirilmesini istedi. Her iki önerge de oy birliğiyle kabul edilirken, şehit Yarbay Çelikcan’ın ismi de ölümsüzleştirilmiş oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>