Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Şehit olacağı babasının içine doğmuş

Siirt’te şehit olan Bursalı Jandarma Er Bahadır Aydın’ın, şehadetinden önce sürekli babası ile telefonda görüştüğü ortaya çıktı. Şehit babası Muhsin Aydın’ın oğlunun başına bir şey geleceğinden endişe ettiği için gözüne uyku girmediği, asker olan Trakya Üniversitesi mezunu oğlu Bahadır’ın ise, “Baba sen rahat uyu. Görevimizi gururla yapıyoruz” dediği öğrenildi.

20 Ağustos 2015 Perşembe, 10:48
sehit babasi

Eşi Emine Aydın, küçük oğlunu doktora götürdüğü bir anda oğlunun şehit olduğu haberini alan baba Muhsin Aydın gözyaşlarına boğuldu.
Askerler, sağlık ekipleri ve komşularının desteğiyle ayakta güçlükle duran baba Aydın, korktuğunun başına geldiğini söyledi. Oğlunun görev yaptığı yerden dolayı bir türlü rahat uyuyamadığını söyleyen baba Muhsin Aydın, oğlunun ise büyük bir gururla kendisini rahatlattığını ve rahat uyumasını söylediğini ifade etti.
Evde taziyeleri kabul eden babaya bir destek de MHP Bursa Milletvekili Tevfik Topçu’dan geldi. Şehit evinde siyasi açıklamalar yapmaktan kaçınan Topçu, şehit vatan evlatlarının yüreklerini yaktığını, bu acının bir an önce bitmesi gerektiğini, MGK’nın toplanması ve gerekli görülen yerlerde sıkıyönetim tedbirlerinin uygulanmasının zaruri olduğunu söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>