Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Şehir merkezinde TIR ve kamyonlara bakan yok…

Vatandaşlar, şehir merkezinde tır ve kamyonların kontrolsüzce girmesinin trafiği kilitlediğini belirterek, trafik ekiplerini göreve çağırdı. gundembursa.com okurlarından Kamil Durer de onlardan birisi. İşte Durer’in şikayet mektubu..

04 Kasım 2015 Çarşamba, 08:35
trafik

Bursa’da yaşıyorum, 70 yaşındayım, buradan başka bir yere de gitmeyeceğim. Çıldıran Bursa trafiğinden bizi kim kurtaracak, nasıl kurtaracak? Cumartesi pazarı kalmadı artık her yer her an tıkanabilir. Hiçbir çözüm yok.

Her kavşakta bir polis neden bulunmaz? Trafik polisleri sadece emniyet kemerine mi bakar?

Sabah ve akşam işe gidiş ve işten çıkış saatlerinde TIR’ların, iş makinalarının trafikte işi ne? Şehre giren kamyonlar nereye gider, bunlara kim çözüm getirecek?

Geçit kavşağında yıllar önce afiş vardı ‘Mudanya yolunda kesintisiz gidiş geliş’ diye. Sadece kandırmaca. Sorunlar trafikte dev çınar, yapılanlar da saksıda fidan gibi. Bu işi kim çözecek?

Yolu yordamı olmayan bir stadı gelip Bursa’nın göbeğine yapın. Sonra çözüm arayın. Cumartesi günü maç vardı eski stadda. Nilüfer’ den Heykel’e l saatte gidebildik. İşte önü açılmayan caddelerin çözüm formülü:

Mudanya yolu alternatifi olmayan yol. Balat’a yüzlerce bina yapılıyor. Özlüce’den Mudanya’ya, Bademli’ye yol yok. İlla ki yapılan binaları yıkıpta mı yol yapacaksınız? Tekrar ediyorum: Geçit -Nilüfer- Otogar- Demirtaş Bulvarını açın bu çile bitsin. Soğanlı’dan geçen yolun önü ne zaman açılacak? Herşey güzel gibi görünüyor. Ama Bursalıların çilesi devam ediyor.

Ata Bulvarı Akçalar’a geniş yol olarak ne zaman açılacak? Oradaki sanayi siteleri çile çekiyor. Artık bırakın 3 şeritli yolları, 5 şerit bile az bu kente.

İlgilenenlere saygılar.

Kamil Durer

Mak. Müh.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>