Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Savcıdan siyah çelenk

01 Nisan 2015 Çarşamba, 12:34
siyah çelenk

Bursa’da bir Cumhuriyet Savcısı, Çağlayan Adliyesi’nde şehit edilen meslektaşı için adliye bahçesine siyah çelenk bıraktı. Güvenlik tedbirlerinin arttırıldığı Bursa Adliyesi’nden de 45 kişilik kafile cenaze için otobüsle İstanbul’a gitti.
Berkin Elvan soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın dün çağlayan adliyesindeki odasında teröristlerce şehit edilmesi, Bursa’da da kınandı. Bursa Cumhuriyet Savcılarından Özgür Katip Kaya, “Üzerinde terörü lanetliyoruz” yazılı bir çelengi adliye bahçesindeki Atatürk büstüne bıraktı. Görevi başında şehit edilen Mehmet Selim Kiraz’ı rahmetle andıklarını ifade eden Savcı Kaya, “Yargı camiasının başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin Mekanı cennet olsun. Her türlü terör ve terörist saldırılarını kınıyoruz” diye konuştu.
Bu arada dünkü saldırının ardından Bursa Adliyesi’ndeki güvenlik tedbirleri de artırıldı. Adliye girişinde uzun kuyruklar oluştu.
Öte ayandan aralarında Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Şahin ve başsavcı vekilleri savcı ve hakimlerin de aralarında bulunduğu 45 kişi cenaze töreni için otobüsle İstanbul’a hareket etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>