Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Şaşırmayın…Sokak lambaları gündüz de yanacak

Bursa’da sokak lambaları da gündüz de yanacak. UEDAŞ ise gerekçeyi açıkladı

26 Mayıs 2016 Perşembe, 15:00
sokak lambasi

Bursa’da 26 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında sokak lambaları kontrol amacıyla bazı yerlerde gündüz de yanacak.
UEDAŞ aydınlatma tesislerinin ve ölçü devrelerinin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 26 Mayıs – 3 Haziran tarihlerinde denetleneceğini bu süre içinde bazı günler gündüz saatlerinde armatürlerin devreye alınarak yanar halde tutulacağını duyurdu.
UEDAŞ, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde yapılacak olan aydınlatma denetimleri nedeniyle bir hafta boyunca bazı bölgelerde gündüz aydınlatma lambalarını açacak.
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) 26 Mayıs-3 Haziran 2016 tarihleri arasında hizmet bölgesi olan dört ilde eş zamanlı olarak Bakanlık Aydınlatma Denetimleri nedeniyle bazı bölgelerde gündüz saatlerinde aydınlatma lambalarını kontrol amaçlı olarak devreye alacak. UEDAŞ’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Sorumluluk sahamızda gerçekleşen Bakanlık denetim çalışması nedeniyle aydınlatma kontrolü sırasında lambaların gündüz yakılmasını enerjinin boşa gittiği veya arıza kaynaklı şeklinde algılamasını istemeyiz. Bu nedenle yapılacak denetim faaliyetini müşterilerimizin bilgisine önemle sunarız” denildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>