Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Sanat Çalıştayı ustalarla genç kabiliyetleri buluşturdu

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği ‘Sanat Çalıştayı‘ ustalarla genç kabiliyetleri buluşturuyor.

18 Mayıs 2016 Çarşamba, 13:03
sdfghjkjhgfd

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği ‘Sanat Çalıştayı‘ ustalarla genç kabiliyetleri buluşturuyor.
15 Mayıs’ta başlayan çalıştaya katılan 17 sanatçı, çalışmalarını Gümüştepe Mahallesi, Kozaevi’nde sürdürüyor. Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şinasi İşler, Nilüfer Belediyesi’nin bu alanda Bursa’da çok önemli bir ilke imza attığını kaydetti. İşler, “Burada Türkiye’nin her yerinden kendini ispatlamış, alanında belli bir yere gelmiş insanlar sanat eseri üretiyor. Burada gerçekten çok nitelikli eserler üretiliyor. Nilüfer Belediyesi’nin çıtayı yüksek tutması bundan sonraki kişilerin işini zorlaştırırken, gelecekte de daha iyi işler yapılacağının ip ucunu veriyor. Çalışmalar için seçilen Misi sanatçıları motive ediyor. Burada insanın üretmemesi mümkün değil” dedi.
Çalıştaya katılan isimler arasında yer alan Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tansel Türkdoğan da, bu tür organizasyonların sanat pratiğini, üretimini pekiştirdiğini vurguladı.
Sanatçı Habip Aydoğdu da, Nilüfer Belediyesi’ni düzenlediği çalıştay için kutladı.
Genç yeteneklerden Begüm Mütevellioğlu ise, “Bu benim katıldığım ilk çalıştay. Organizasyon çok güzel. Her şey en ince detayına kadar düşünülmüş, bu durumda bize sadece calışmak düşüyor. Ortam da çok motive edici” diye konuştu.
22 Mayıs’ta sona erecek Nilüfer Sanat Çalıştayı’nda ortaya çıkan eserler Nazım Hikmet Kültürevi’nde sergilenecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>