Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Samanlık yangınında hayvanlar telef oldu

Samanlıkta nedeni belli olmayan yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

09 Ağustos 2016 Salı, 13:21
samanlık

Bursa’nın İnegöl ilçesinde çıkan yangında iki samanlık ve bir ahır yanarken, 7 büyükbaş hayvan telef oldu.
Edinilen bilgiye göre, Kozluca kırsal mahallesinde ikamet eden Güven Alkan, Birhan Alkan, Sedat Atala ve Mithat Atala’ya ait iki samanlık ve bir ahırda henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Bir samanlıkta çıkan yangında alevler kısa sürede yan taraftaki diğer samanlığa ve ahıra sıçradı. Ahırdan yükselen alevleri gören ev halkı, mahalle sakinlerinin de desteği ile kendi imkanlarıyla yangına müdahale etti. Mahalle sakinlerinin seferber olduğu yangında alevler yükselmeye devam ederken, durum itfaiyeye bildirildi.
Kısa sürede bölgeye gelen itfaiye ekipleri, iki samanlık ve bir ahırdaki yangına müdahale etti. Söndürme çalışmalarına vatandaşlar da destek verirken, ahırdaki 7 büyükbaş hayvan kurtarılamayarak telef oldu. İtfaiye ekipleri, yangının samanlığın yanındaki evlere sıçramaması için büyük çaba sarf ederken, samanlık yanında bulunan traktör ise yanmaktan son anda kurtarıldı.
İki samanlık ve bir ahır kullanılamaz hale gelirken, Mithat ve Sedat Atala’ya ait 7 büyükbaş hayvan telef oldu. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

samanlık SAMANLIK YANGININDA HAYVANLAR TELEF OLDU SAMANLIK YANGININDA HAYVANLAR TELEF OLDU SAMANLIK YANGININDA HAYVANLAR TELEF OLDU SAMANLIK YANGININDA HAYVANLAR TELEF OLDU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>