Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Saldırgan bankaya böyle geldi…

189 kez izlendi, 14 Kasım 2015 Cumartesi

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde banka soymaya çalışan ve polis tarafından vurularak etkisiz hale getirilen zanlı, bankaya girmeden önce bölgede bulunan başka bir dükkanın güvenlik kamerasına yakalandı.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde dün yaşanan olayda kadın çarşafı giyen zanlı, Amiral Sağlam Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesine girerek bankayı soymaya çalışmıştı. Bankanın güvenlik görevlisini etkisiz hale getirerek güvenlik görevlisine ait silahı da alan soyguncu, Özel Harekat Polisleri tarafından vurularak etkisiz hale getirilmişti. Bankayı soymaya çalışan zanlının kimliği henüz belirlenemezken, soyguncunun bölgede bulunan başka bir işyerinin güvenlik kamerasına yakalandığı ortaya çıktı. Kamera görüntülerinde siyah kadın çarşafı giymiş uzun boylu bir kişinin, omzuna astığı kadın çantasıyla birlikte D-130 Karayolu Caddesi’nde karşıdan karşıya geçerek banka şubesinin bulunduğu Amiral Sağlam Caddesi’ne giriş yaptığı görülüyor. Görüntüleri inceleyen polis ekiplerinin konuyla ilgili soruşturması sürüyor.
Banka etrafında esnaflık yapan ve şahsı şans eseri gördüğünü ifade eden Hayrettin Kurt, çarşaflı kadını gördüğünde bu kadar uzun boylu bir kadın olamayacağını düşünerek şahsı incelediği ancak yanından geçtikten sonra kişi ile daha fazla ilgilenmediğini dile getirdi. Kurt, çarşaflı şahsın kadın olup olmadığı için ayakkabılarına baktığını ancak göremediğini de söyledi. Bir başka esnaf ise, banka soygunu ihbarı geldikten sonra kişinin canlı bomba olma ihtimaline karşılık polis tarafından dükkanlarının boşaltıldığını dile getirdi.
Öte yandan polis ekipleri sabah erken saatlerde bankaya tekrar gelerek bankada inceleme yaptı. Banka içerisinde parmak izi ve delil çalışması yapan polisler, görgü tanıklarının da ifadelerine başvurdu. Banka soygunu sırasında rehin alınan ve banka penceresinden atlayarak kaçan rehinelerin kan izlerinin ve atlama şiddetiyle ayaklarından çıkan ayakkabıları ise bankanın arka kısmında kaldığı görül

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>