Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa’daki kesinti tamamlandı

BUSKİ tarafından su kesintisi yapılan ilçelerde çalışmalar başarıyla tamamlandı.

17 Mayıs 2016 Salı, 14:31
su-su-kesintisi-musluk-bardak-642x320

Sağlıklı ve kesintisiz su teminine yönelik altyapı çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, hafta sonunda Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Mudanya ve Gürsu ilçelerindeki bazı mahallelerde uygulanan su kesintisi çalışmalarını başarıyla tamamladı.
Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla çalışmalarına artan tempoyla devam ettiklerini belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, 14-15 Mayıs günleri uygulanan su kesintisinin sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temininin sürekliliğine yönelik altyapı çalışmaları ile teknik destek uygulamaları kapsamında gerçekleştirildiğini vurguladı. Çalışmaların, Mihraplı Park C3 branşman alımı, D 13 HES branşman bağlantısı, Dobruca İçme Suyu Arıtma Tesisi vana değişimleri, Dere Bahçe ve D 12-2 depo çıkışındaki branşman alımları, Doğancı Köyü girişi Doğancı Barajı pantolon uygulaması ile Doğancı Barajı çıkışındaki ‘Beşli Vana Odası’nı kapsadığını belirten Çetinavcı; BUSKİ Genel Müdür Yardımcıları İsmail Yılmaz, Güngör Gülenç, Talat Özen, ilgili daire başkanları ve şube müdürleri ile çalışmaları yerinde incelediklerini ifade etti.
Gece gündüz üstün bir performans sergileyerek çalışmaları başarıyla tamamlayan BUSKİ ekipleri ile müteahhit firma elemanlarına teşekkür eden Çetinavcı, aldıkları önlemler sayesinde kesintinin uygulandığı bölgelerde ikamet eden vatandaşların susuzluktan kaynaklanan herhangi bir sıkıntıya maruz kalmadıklarını dile getirdi. Çalışmaların tamamlanmasıyla kesinti uygulanan bölgelere 15 Mayıs Pazar saat 23.00’den itibaren su verdiklerini söyleyen Çetinavcı, sağlıklı ve kesintisiz su teminine yönelik çalışmalarına bundan sonraki süreçte de devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>