Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi

Sağlıklı nesiller için sağlıklı başlangıçlar

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından başlatılan “Sağlıklı Nesiller İçin Sağlıklı Başlangıçlar” projesi çerçevesinde İnegöl Devlet Hastanesi’nde eğitimler başladı.

26 Mayıs 2016 Perşembe, 14:18
SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN SAĞLIKLI BAŞLANGIÇLAR

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından başlatılan “Sağlıklı Nesiller İçin Sağlıklı Başlangıçlar” projesi çerçevesinde İnegöl Devlet Hastanesi’nde eğitimler başladı.
Bakanlık tarafından seçilen üç pilot bölgede yürütülen “Sağlıklı Nesiller İçin Sağlıklı Başlangıç” projesinde pilot bölgeler arasında yer alan İnegöl Devlet Hastanesi’nde başlatılan eğitimleri inceleyen Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Elif Güler Kazancı, İnegöl Devlet Hastanesi’nin anne dostu hastane unvanına sahip Türkiye’deki 7 hastaneden biri olduğunu söyledi.
Kazancı, “11 Nisan tarihinde İnegöl Devlet Hastanesi ebeleri ve kadın doğum uzmanları Ankara’da teorik eğitimler aldı. Burada doğumda büyük rol oynayan ebelerimizin gebelere yaklaşımları, gebe okulundaki eğitimler, doğumhanede ağrısız ve telkinle doğumun uygulanması ve annelerimizin güzel bir doğum tecrübesi yaşamalarını sağlamak için bu eğitimleri planladık. Anne dostu hastane kavramı Türkiye’de çok önemli ve Türkiye’de 7 hastaneden birisi İnegöl Devlet Hastanesi. Gebeleri doğru yöntemle ağrısız bir şekilde normal doğuma teşvik etmek için bu proje başlatıldı. Bildiğiniz gibi ülkemizde sezaryen oranları çok yüksek. Bu projenin gayesi sezaryeni azaltmak” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>