Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Sağlık Bakanı güne erken ve hızlı başladı

05 Mayıs 2015 Salı, 11:57
muezzinoglu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sabah namazının ardından cemaatle sohbet ettikten sonra hastanede hastaları ziyaret etti.
Seçim çalışmalarını Bursa’da sürdüren Ak Parti milletvekili adayı Mehmet Müezzinoğlu, mesaiye erken başladı. Ataevler Şeyh Edebali Camii’nde sabah namazını kılan Müezzinoğlu, cemaatle bir süre sohbet etti. Birlik Vakfı Ahmet Aktaş Yüksek Öğrenim Erkek Yurdu’na da giden Bakan Müezzinoğlu, öğrencilerle kahvaltı yaptı.
Güne erken başlayan Bakan Müzzinoğlu, önce Dört Çelik Çocuk Hastanesi, ardından Dört Çelik Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ni ziyaret etti. Hastalarla yakından ilgilenen Müezzinoğlu, hastaların ve yakınlarının taleplerini dinledi. Bakan daha sonra BTSO’yu ziyaret etti

BTSO’YU ZİYARET ETTİ
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ı ziyaret eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye’nin orta gelir tuzağına düşmemesi gerektiğini ifade etti. Türkiye’nin yüksek teknolojiye geçmesi gerektiğini söyleyen Müezzinoğlu, “Türkiye orta gelir tuzağına düşmemesi gereken bir ülke. Şu anda geldiğimiz noktada, orta gelir seviyesini yakaladık. Ama üst gelir seviyesine dinamik bir yolculuk yapması gerekiyor. Bizim orta üstü ve yüksek teknolojiye artık güçlü bir geçiş yapmamız lazım” diye konuştu.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 150 bin yatak kapasitesi olan Sağlık Bakanlığı’nın, 5 yılda tıbbi cihazları yenileyeceğini söyledi. Müezzinoğlu, “Güçlü bir alıcıyız. Bunu yurt dışından almak yerine yerli üretimi, yerli üretimin avantajlarını, marka değeri oluşturmalıyız. Hemen yakınımızda çok güçlü pazar olabilecek 1 buçuk milyar nüfuslu bir coğrafya var. Onları değerlendirmemiz lazım. Bunun merkezlerinden biri de Bursa olması gerekir. Bu il o vizyonu taşıyor. Otomotiv ve tekstilde katma değeri yüksek ürünlere geçişin de iyi bir şekilde planlanması gerekir” dedi.
Katma değeri yüksek ürünlere geçişte hükümetle iş birliğinde Ar-Ge dinamiklerinin devreye sokulmasının önemli olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, “Uluslararası vizyonu yakalamak mühim. Dünyadaki bu yarışta Bursa ‘ben de varım’ derse Türkiye kazanır, ‘bana yetiyor’ derse Bursa’dan önce Türkiye kaybeder. Biz hem Bursa’nın hem Türkiye’nin kazanmasını istiyoruz” diye kaydetti.
Daha Sonra AK Parti ilçe başkanları ile Doburca Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelen Müezzinoğlu, helikopterle Çanakkale’ye hareket etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>