Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Sağlık Bakanı: Aday listelerine müdahalem olmadı

7 Haziran seçimlerinde Bursa’dan liste başı olarak milletvekili adayı gösterilen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’da listelerin geniş çerçevede değerlendirilerek hazırlandığını belirterek, hiçbir müdahalesinin de söz konusu olmadığını belirtti.

11 Nisan 2015 Cumartesi, 11:27
müezzinoğlu

OLAY TV’de Haber Müdürü Esat Kaplan’ın moderatörlüğünü yaptığı Seçim Ekranı özel yayına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müzezzinoğlu, Olay Gazetesi yazarları Ahmet Emin Yılmaz, İhsan Aydın ve Mustafa Özdal’ın gündeme ve seçime ilişkin sorularını yanıtladı.

Özellikle AK Parti’nin Bursa milletvekili aday listesini değerlendiren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa listesine kendisinin hiçbir müdahalesinin olmadığını söyledi. Bursa’da 4 kişi kontenjan kullanılması ile ilgili il teşkilatının yeterli temsil edilmediği söylentisi üzerine açıklama yapan Müezzinoğlu, milletvekili listelerinin belirli bir strateji çerçevesinde hazırlandığına dikkat çekerek, il teşkilatının listelerde temsil oranının 3’te 1 olduğunu anlattı.

Listelerin geriye kalanının ise kamuda değer bulan, dikkat çeken kişiler, akademisyenler ve alanında uzman kişilerin arasında paylaşıldığını anlattı. Bursa milletvekili listesinin de hazırlanırken bunun gibi kriterlerin göz önüne alınarak hazırlandığının unutulmaması gerektiğini belirten Müezzinoğlu, isimlerin hiç birinin tesadüf olmadığını vurguladı.

Listelerin yüzde 80’inin teşkilat olması durumunda Ak Parti’nin kendi kendini bitirip kapanacağını kaydeden Müezzinoğlu, teşkilattan olmayan insanlarında bu ülkenin insanları olduğunun unutulmamasını söyledi. Listeleri değerlendirirken dar bir açı ile bakmamak gerektiğini anlatan Müezzinoğlu, listelerin ne kadar doğru olup olmadığının ileri ki zamanda görüleceğini ancak geniş bir perspektif ile bu konuya bakmak gerektiğini belirtti.

2-3 YIL SONRA HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK

Şehir Hastanesi’nin temelini atabilecek durumda olduklarını yasal nedenlerle bazı gecikmelerin yaşandığını belirten Müezzinoğlu, 2-3 yıl arasında bu hastanelerin hizmet vermeye başlayacağını kaydetti.

Hastaneleri yapacak firmaların inşaatı ne kadar erken bitirirse kira almaya o kadar erken başladığını ifade eden Müezzinoğlu, Ankara’da hastane yapımını üstlenen firmaların teslim tarihinden 1,5 yıl önce bitirip teslim ettiğine dikkat çekti. Bursa’daki gecikmenin müteahhit firmalar tarafından inşaat süresiyle kapatılacağını umduğunu belirten Müezzinoğlu, hastanelerin hizmete girmesi ile birlikte yatak ve yoğun bakım sıkıntısının azalacağını anlattı.

Kaynak. Olay Gazetesi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>