Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Rüzgar Çetin’den pes dedirten savunma

Beşiktaş’ta yaptığı kazayla bir polis memurunun şehit olmasına neden olan Rüzgar Çetin’in kaza sonrası götürüldüğü hastanede iğne fobisi olduğu için kan vermediğini söylediği öğrenildi.

25 Şubat 2016 Perşembe, 11:41
rüzgar çetin

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in, alkollü halde kullandığı lüks otomobiliyle bir polismemurunun ölümüne neden olan oğlu Rüzgar Çetin, 21 Nisan’da hâkim karşısına çıkacak.

İLK DURUŞMA TARİHİ 21 NİSAN

Savcı İsa Dalgıç’ın 22.5 yıla kadar hapis istemiyle hazırladığı iddianame, İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İlk duruşma tarihi olarak da 21 Nisan Perşembe günü belirlendi.

“KAN VERMEK İSTEDİM AMA…”

Rüzgar Çetin’in ifadesinde kaza sonrası götürüldüğü Şişli Etfal Hastanesi’nde iğne fobisi olduğu için kan vermediğini söylediği de öğrenildi. Çetin, “Parmaktan kan vermek istedim hatta denedik. Yeterli numune alınamadığı söylendi” dedi.

 ruzgar-cetin-den-garip-savunma-igne-fobim-vardi-8193047_x_8765_300

SABIKA KAYDI DA DOSYAYA GİRDİ

Öte yandan, Çetin’in sabıka kaydı da dosyaya girdi. Buna göre, Çetin’e 2008 ve 2011 ‘de verilen iki ceza ertelendi. Bunların yanı sıra Çetin’in bir de ‘kasten yaralama’ suçundan cezası bulunuyor. Ölen polis memuru İsmail Fatih Alagöz’ün ailesinin avukatlığını üstlenen Yılmaz Aboşoğlu’nun, Bağdat Caddesi’nde aşırı hız nedeniyle kaldırıma çıkarak, Çiçekçi Mehmet Emin Kaya’nın ölümüne neden olan ve 7 yıl hapis cezasına çarptırılan Murathan Öztürk’ün de avukatı olduğu öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>