Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Rusya’dan Ermenistan hamlesi

Rusya Savunma Bakanlığı, Ermenistan’da konuşlandırdığı savaş uçaklarının sayısını artırarak, Mart ayından itibaren bölgede devriye uçuşlarına başlanacağını açıkladı.

20 Şubat 2016 Cumartesi, 13:44
rusya

Rusya Savunma Bakanlığı Güney Ordu Birlikleri Sözcülüğü tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Ermenistan’ın başkenti Erivan’daki “Erebuni” Rus hava üssüne önceki gün, modernize edilmiş MİG-29 savaş uçaklarıyla Mİ-8MT helikopterleri nakledilerek, mevcut envantere takviye yapıldı.

TEST UÇUŞLARI MARTTA BAŞLIYOR

Rusya, Ermenistan’da bulunan Güney Ordu Birlikleri’ndeki Erebuni üssüne 4 bombardıman uçağı ve bir yeni helikopter gönderdi. Rusya Savunma Bakanlığı, gönderilen uçakların önümüzdeki Mart ayından itibaren test uçuşlarına başlayacağını açıkladı.

4 SAVAŞ UÇAĞI, 1 NAKLİYE HELİKOPTERİ

 Rusya Savunma Bakanlığı, dört adet MiG-29 savaş uçağı ve 1 adet Mi-8MT nakliye helikopterinin Erebuni üssündeki filoya katıldığını duyurdu. Açıklamada uçakların ve helikopterin, askeri nakliye uçakları ile Krasnodar’dan götürülerek Yerevam’daki askeri havaalanına teslim edildiği belirtildi.
rusya-ermenistan-a-yeni-ucak-gonderdi-test-8178229_6684_m

Açıklamada “4+ nesil öncü savaşçı jetleri ve Mi-8MT helikopteri hava üssündeki mühendisler tarafından monte edilecek ve çalıştırılacak. Pilotlar MiG-29 uçaklarının test uçuşlarına bu yıl Mart ayı ortalarında başlayacak.” denildi.

Ayrıca modernize edilmiş bir MiG-29S uçağının da hava üssüne teslim edildiği kaydedildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>