Rusya'da büyük facia!

Rusya'nın Vorkuta bölgesindeki kömür madeninde gerçekleşen grizu patlamasında 36 kişi öldü. Yetkililer, bunun Rusya'nın yakın tarihindeki en büyük maden facialarından biri olduğunu belirtiyor.

GÜNDEM, 28 Şubat 2016 Pazar, 19:41
Rusya'da büyük facia!
Rusya'nın kuzeyindeki Vorkuta bölgesinde bir kömür madeninde grizu patlaması meydana geldi. Patlamada beşi kurtarma görevlisi toplam 36 kişinin öldüğü belirtildi. PERŞEMBE GÜNKÜ PATLAMADA 4 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ Perşembe günü madende metan gazı sızıntısı sonucu meydana gelen patlamada dört madenci hayatını kaybetmiş 26 işçi de mahsur kalmıştı. rusya-nin-vorkuta-bolgesinde-maden-faciasi-36-8205677_1321_m "KURTARMA EKİBİNDEN 5 KİŞİ DE ÖLDÜ"
 Madende meydana gelen üçüncü patlamayla bu madencilerin yanı sıra, yardıma gelen kurtarma ekibinden beş kişinin de öldüğü açıklandı.
KURTARMA ÇALIŞMALARI DURDURULDU Patlamanın ardından Kuzey Kutup Dairesi'ndeki madende yürütülen kurtarma çalışmaları durduruldu. "EN BÜYÜK MADEN FACİALARINDAN BİRİ" Yetkililer, bunun Rusya'nın yakın tarihindeki en büyük maden facialarından biri olduğunu söylüyor. Rusya Afet ve Acil Durumlar Bakanı Vladimir Puçkov, "Madeni etkileyen koşullar kimsenin kurtulmasına izin vermedi. 26 madencinin olduğu bölümde, sıcaklık artmış ve oksijen kalmamıştı" dedi. rusya-nin-vorkuta-bolgesinde-maden-faciasi-36-8205677_2503_m DEVLET TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLECEKLER TASS ajansı, faciada ölen ya da yaralanan tüm kurtarma görevlilerinin devlet tarafından ödüllendirileceğini duyurdu. Kaynak: BBC Türkçe.
BURSA
"Engel çıkarılması hoş değil"
Başkan Altepe, oy kullanmak isteyen göçmenlere engel çıkarılmasının hoş bir durum olmadığını söyl...
BURSA
Bursa'da korkutan fabrika yangını
Bursa'nın Yenişehir İlçesi'ndeki Anadolu Cam Sanayi Fabrikası'ndaki B fırının patladığı ve yangın...
SPOR
Hakan Şükür ve Arif Erdem ihraç edildi
Galatasaray yönetim kurulunun TT Arena'daki olağanüstü toplantısı sonrası Hakan Şükür ve Arif Erd...
GÜNDEM
Tehlikeli gerginlik..! Suriyeliler polise saldırdı...
Şanlıurfa'da kimlik sorgusu yapan polislerle tartıştıktan sonra kafa atarak yaralayan Suriyeli ik...
SİYASET
CHP lideri Bursa'da
Bir dizi etkinlik ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bursa'ya gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, a...
SPOR
Büyükşehir adım adım şampiyonluğa
Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Masa Tenisi Takımı İzmir'de yapılan 6. Etap maçlarını ...