Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Rus uçağıyla ilgili konuştu…Kimse yok sayılmasını istemesin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TSK’nın Suriye sınırında düşürdüğü savaş uçağıyla ilgili “Kimse bizim egemenlik hakkımızın yok sayılmasını istemesin” dedi.

25 Kasım 2015 Çarşamba, 07:41
1359097

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 31. Toplantısı’nın açılışına katıldı.
Erdoğan, TSK’nın Suriye sınırında Rusya’ya ait olan Su-24 tipi savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili şunları söyledi:
Hava sahımızı milliyeti belirsiz iki uçak Hatay bölgesinde sınır ihlali yapmamaları konularında 5 dakika içinde 10 kez uyarı yapılmıştır. Askeri makamlarımızın yaptığı uyarılara rağmen biri Suriye’ye dönerken bir diğeri ısrarla hava sahamızı ihlal etmeye devam ediyor. F16’larımız uçağı vurdu. Daha sonra Rus yapımı olan uçağın Rusya Federasyonuna ait olan uçağın Rusya’ya ait olduğu anlaşılmıştır. Sessiz ve tepkisiz kalmamazı düşünmemeli. Sadece kendi güvenliğimizi ve kardeşliğimizin hukukunu koruyoruz. Kimse bizim egemenlik hakkımızın yok sayılmasını istemesin. Hadiseyi tırmandırmak gibi bir düşüncemiz yoktur.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>