Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Rus jetleri Türkiye sınırına sıfır uçuyor!

Suriye’nin Kamışlı kentindeki havalimanına yerleşen Rus jetleri sık sık Mardin semalarında uçuyor. Sınıra sıfır uçan jetler, sınırın Türkiye tarafından rahatlıkla görülüyor.

19 Şubat 2016 Cuma, 17:44
Rus-jetleri

Mardin’in Nusaybin ilçesine 500 metre mesafedeki Suriye’nin Kamışlı kentindeki havalimanına Rus askerlerin varlığı medyaya yansıdığından bu yana, şehrin semalarında sık sık Rus savaş jetleri uçuyor.

Nusaybin-Suriye uzerinde Rus jeti akrobasi hareketlerde bulundu

Havalimanı Türkiye tarafından çıplak gözle görülebiliyor.

HAVALİMANI JETLERİN MESKENİ OLDU

Kamışlı’daki yerel kaynaklara göre Rus askerleri havalimanında. Havalimanına daha önce haftada 1 yolcu uçağı uğrarken, son günlerde sık sık kargo uçakları ve jetlerin meskeni oldu. Havalimanındaki uçakların, geçen günlerde de 5 defa kalkış ve iniş hareketliliği yaşandığı öğrenildi.

Nusaybin-Suriye uzerinde Rus jeti akrobasi hareketlerde bulundu

Havalimanından kalkan kimi jetler sınıra sıfır mesafeden uçuyor.

3 DEFA KENT ÜZERİNDEN GEÇTİ

Nusaybin-Suriye uzerinde Rus jeti akrobasi hareketlerde bulundu

 Son olarak bugün öğleden sonra Kamışlı kentindeki havalimanından kalkan bir jet, sınırın neredeyse sıfır noktası yakınına gelerek 3 defa kent üzerinden uçup, dönüş yaptıktan sonra alçak uçuşla havalimanına doğru gittiği görüldü.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>