Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Rota Güney Afrika

Bursalı bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörü Güney Afrika’ya açılıyor.

21 Mayıs 2016 Cumartesi, 13:21
sdfghjlkj

Bursalı bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörü Güney Afrika’ya açılıyor.
Türkiye’nin en çok Ur-Ge projesi yürüten odası olan BTSO, Bursalı firmaların ihracatlarını artırarak yeni pazarlara açılmasına öncülük etmeye devam ediyor. Türkiye’de bebe ve çocuk konfeksiyonu üretimin yüzde 80’ine yakınını tek başına karşılayan Bursalı firmalar, Ur-Ge Projesi kapsamında dünya pazarlarını yakından inceliyor. Ekonomi Bakanlığı’nın da destekleriyle Ur-Ge projesi kapsamında ilk olarak Ekim 2015’te ABD’de Children’s Club Fuarını inceleyen sektör temsilcilerinin yeni hedef pazarı ise dünya ekonomisinin yükselen yıldız ülkelerinden Güney Afrika cumhuriyeti oldu.
“Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü’nün Bursa’dan Dünyaya Açılımı” konulu Ur-Ge projesine üye firmalar, projenin ihtiyaç analizinde belirlenen hedef ülkelerde yer alan Güney Afrika Cumhuriyeti’ni mercek altına aldı. Programa BTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Kuş, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Gürses, BTSO Meclis Başkan Vekili Mesut Okyay, BEKSİAD Başkanı Halil Atalay, MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Gürses ve beraberindeki 45 kişilik bir heyet katıldı.
BTSO heyeti, Cape Town’da bebek ve çocuk giyim mağazalarını ziyaret ederek, Güney Afrika pazarında en çok tercih edilen ürünleri inceledi. Güney Afrika programı kapsamında Bursalı firmalar, Cape Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Pretoria Ticaret Müşavirliği işbirliği ikili görüşmeleri gerçekleştirdi. Güney Afrika’da en etkin zincir mağazaların satın alma yetkililerinin de katıldığı görüşmeler ile iki ülke iş dünyası temsilcileri işbirliği platformlarını kurma imkanı yakaladı.
BTSO üyeleri, program çerçevesinde Johannesburg şehrinde düzenlenen Mama Magic Bebek Giyim ve Bebek İhtiyaçları Fuarı’na da katıldı. Ur-Ge’nin ortak markası olan ‘Juniokids’ ismi ile açılan stantta Bursa’daki bebek ve çocuk giyim üretiminin ve üreticilerinin tanıtımı da yapıldı. Heyet ayrıca, Türkiye Pretoria Ticaret Ataşesi Hakan Karabalık’ın da katılımıyla Johannesburg Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>