Roman düğünü olayının arkasında uyuşturucu mu var?

Bursa’ya gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, uyuşturucu ile mücadele konusunda 8 bakanlıkla birlikte çalışma yaptıklarını ancak Türkiye’de uyuşturucu tehdit olmaktan çıkarılamadığını söyledi.

03 Haziran 2015 Çarşamba, 14:07
7

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Güldeste Derneği ve Özkevser Vakfı’nı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziyaret öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Arınç, uyuşturucu ile mücadelede 8 bakanlıkla birlikte ortak çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Bursa için önem taşıdığına inandığımız uyuşturucu ile mücadele projesini hayata geçirdik. Bugüne kadar faydalı sonuçlar aldık. Fakat maalesef uyuşturucu, içiciler, satıcılar, aracı olanlar halen tehlike olmaya devam ediyor. Üzülerek ifade edeyim, Şırnak’ta haber almıştım. Bir mahallede Romanlar bir düğün sırasında oynarsın, oynamazsın şeklinde bir kavga sonucunda yakındandan tanıdığım Efgan arkadaşımız ile birlikte 3 kişi hayatını kaybetti. Olayla ilgili yakalananlar yarın adliye önüne çıkacaklar ve gereken yapılacak. Olayın temelinde sanıyorum Bursa’da uyuşturucuya yönelik bonzai de içinde olmak üzere bir takım yasa dışı işlerin bir takım kişiler tarafından yürütüldüğü ve bu kavganın temelinde bu tür kişiler olabileceği ile ilgili bir duyum var. Sadece gençlerimiz değil, kadınlarımıza, gençlerimize, ailelerimize yönelik büyük tehdit olarak uyuşturucuyu görüyoruz. Yaptığımız şurada da buna yönelik çalışma yürüten dernek ve özel kuruluşlara da destek veriyoruz” dedi.

 

“UYUŞTURUC U YATAĞI METRUK EVLER YIKILMASI GEREKİYOR”

Türkiye’de uyuşturucunun tüm çalışmalara rağmen tehlike olmaktan çıkarılamadığını ifade eden Arınç, “Hepimizin çocuklarını, gençlerini tehdit eden büyük bir felaketten herkesin haberdar olması lazım. Şüphesiz belediyeler de üzerine düşen görevi yapıyor. Özellikle Osmangazi Belediyesi, metruk evlerin yıkılmasına yönelik önemli çalışmalar yapıyor. Bonzai ve uyuşturucu ile mücadele konusunda metruk evlerin yıkılması konusunda çalışmaların arttırılması gerekiyor. Tespitlerimize göre yıkıma hazır, metruk evlerde bonzai ve uyuşturucu türü daha çok kullanılıyor. Bursa’da çocuklar felçli hale gelmişken bu metruk evlerden çıkarıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bu konuda yasal çerçevede gerekeni yapıyor” diye konuştu.

 

“HÜKÜMETİMİZ HUKUK DIŞILIĞA İZİN VERMEZ”

Fuat Avni’nin twitter’de paylaştığı twet ile ilgili soruyu da yanıtlayan Arınç, “Adalet bakanımıza sormuşlar. Bu çılgınlık olur demiş. Hiçbir hukuk dışılığa hükümetimiz izin vermez. Bu konu üzerinde spekülasyon yapmak Fuat Avni’lerin işi. Kimse bu spekülasyonlara kanmasın. Bunun üzerinde seçime yönelik herhangi bir tedirginliğe ve yoruma yol açmasın. Hukuk dışında hiçbir işe hükümetimiz izin vermez. Yargının  da buna alet olacağını sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>