Renault’da üretim tam gaz…

Vali Karaloğlu:”Türk Otomotiv Sektörü büyümeye devam ediyor. Türk Otomotiv Sektöründe geçen sene yüzde 18 seviyesinde büyüme sağlandı. Bu sene de ilk üç ay gayet iyi gitti. İnşaallah bu trend böyle devam edecek, beklentimiz o yönde.”dedi.

12 Nisan 2016 Salı, 08:34
vali

Vali Karaloğlu:”Türk Otomotiv Sektörü büyümeye devam ediyor. Türk Otomotiv Sektöründe geçen sene yüzde 18 seviyesinde büyüme sağlandı. Bu sene de ilk üç ay gayet iyi gitti. İnşaallah bu trend böyle devam edecek, beklentimiz o yönde.”dedi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu Türkiye’nin otomotiv sektörünün en önemli noktalarından biri olan Oyak Renault Otomobil Fabrikasında incelemelerde bulundu.
Renault Grubu Avrasya Bölge Başkanı Denis Le-Vot, Renault Yönetim Kurulu üyesi Jose Vicente De Los Mozos, Oyak Renault Genel Müdürü Aleš Bratož ve 1 Mayıs itibariyle Oyak Renault yeni Genel Müdürlüğü Makamını devralacak olan Tunç Başeğmez tarafından karşılanan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Oyak Renault Karoseri Montaj Fabrikası Direktörü Kaan Özkan ve Oyak Renault Mekanik Fabrikası Direktörü Yavuz Özbağrıaçık’dan genel durum hakkında detaylı bilgi aldı.

Yaklaşık 6300 çalışanı ile yıllık 360 bin otomobil ve 600 bin motor üretim kapasitesine sahip Otomobil Fabrikasında incelemede bulunan Vali Karaloğlu:” Türkiye’deki ana üretici otomotiv fabrikalarının en büyüğü, Renault Bursa Fabrikası. Renault’un dünyadaki fabrikaları içerisinde önemli fabrikalarından bir tanesi, bugün burayı ziyaret ettik. Hem yeni Yönetim Kurulu Başkanına ve yeni Genel Müdüre bir hayırlı olsun dedik. Hem de Renault Yönetim Kurulu üyesi Jose Vicente De Los Mozos’a önceden bir ziyaret sözümüz vardı böylece onu yerine getirmiş olduk. Renault’ta işlerin iyi gitmesi, iş barışının sağlanmış olması bizi ilin yöneticisi olarak, ilin valisi olarak son derece mutlu ediyor. Türk Otomotiv Sektörü büyümeye devam ediyor. Türk Otomotiv Sektöründe geçen sene yüzde 18 seviyesinde büyüme sağlandı. Bu sene de ilk üç ay gayet iyi gitti. İnşaallah bu trend böyle devam edecek, beklentimiz o yönde. Renault’un Türk Otomotiv Sektörü içerisinde büyümesi bir yeni modelle ve mevcut modellerden bir tanesinin yenilenmesi ile devam edecek. İnşaallah Temmuz 2016 içerisinde yine hep birlikte yeni modelin Türkiye’ye tanıtımını yaparız diye temenni ediyorum. Arkadaşlara başarılar diliyorum, kutluyorum. İnşaallah bir daha da sorun yaşanmaz diye de temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

2015 yılında en çok ihracat yapan otomobil üreticisi olan Oyak Renault, toplam üretiminin yüzde 80’nini ihraç ederken, yüzde 20’sini ise iç pazara verdi. Türkiye’nin 604.683 adet otomobil ihracının 270.299 adedi Oyak Renault tarafından yapıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>