Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Rektörden öyle bir tavsiye geldi ki…

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, öğrencilerin kaliteli bir eğitim almaları için çalıştıklarını söyledi.

25 Ağustos 2015 Salı, 00:04
uludag-universitesi1

Öğrencilere hayatlarının çok önemli bir dönüm noktası niteliğinde olan üniversite hayatını adım attıklarını ifade eden Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, bunun büyük emeklerin karşılığı olduğunu söyledi. Ulaşılan bu önemli başarı için öğrencileri kutlayan Ulcay, “Türkiye’nin en köklü yükseköğretim kurumlarından olan Uludağ Üniversitesi’ne ve Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Bursa’mıza hoş geldiniz. ‘3. Nesil Üniversite’ vizyonu doğrultusunda yeni atılımlarla kalite çıtasını sürekli yükselten Uludağ Üniversitesi’nin bir ferdi olmanın ayrıcalığını, hem öğrenciliğiniz süresince hem de mezuniyet sonrasında hep yaşayacağınıza inanıyorum” dedi.
İlk mezunları arasında olmaktan onur duyduğu Uludağ Üniversitesi’nde öğrencilerin seçkin akademisyenlerinden eğitim alacaklarını ve Türkiye’nin en geniş ve eşsiz doğal zenginliklere sahip yerleşkesinde öğrenci olmanın keyfine varacaklarını ifade eden Ulcay, “Sizler için eğitimde hür düşünceyi destekleyen, sosyal ve kültürel etkinliklerde farklılıkları teşvik eden, kişisel gelişim fırsatlarıyla kendinizi keşfetmeyi sağlayan bir üniversite ortamı hazırladık. Üniversiteler bilimin ve özgür düşüncenin merkezidir. Okuyun, araştırın, gözlemleyin, hayat bakışınızı her gün biraz daha genişletin. Sizlere en önemli tavsiyem, geleceğinizi belirleyecek bu yolculukta gerek ön yargılardan gerekse de sorgulamadan kabullenmekten kaçınmanız. Zararlı alışkanlıklardan ve çevrelerden de uzak durmanızdır. Emeğinizin karşılığını hayatınız boyunca alacağınız derslerinize ve sınavlarınıza odaklanmak, kendinizi en iyi şekilde yetiştirmek ilk önceliğiniz olmalıdır. Tahsilinizi huzur içinde sürdürebilmeniz, güvenli bir ortamda kaliteli bir eğitim almanız adına, rektörlüğümüz başta olmak üzere, tüm birimlerimizin üzerine düşen görevi titizlikle yapmaya hazırız” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>