Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Recep Altepe’nin öncelikli hedefi

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) yeni yönetimini ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, amatör sporu okullarda yaygınlaştırmanın belediyenin öncelikli hedefleri arasında bulunduğunu söyledi.

23 Kasım 2015 Pazartesi, 07:00
recep altepe

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) yeni yönetimini ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, amatör sporu okullarda yaygınlaştırmanın belediyenin öncelikli hedefleri arasında bulunduğunu söyledi.
Başkan Altepe, BASKF Başkanı Osman Kılıç ve yönetim kurulu üyelerini Merinos Gönül Dostları Sofrası’ndaki başkanlık makamında ağırladı. Altepe, BASKF’ın çiçeği burnunda başkanı Osman Kılıç ve yönetim kurulu üyelerine ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulundu. Görüşmede sporla ilgili Büyükşehir yatırımlarına değinen Başkan Altepe, tarihi ve kültürel miras çalışmalarında örnek kent haline gelen Bursa’yı sporda da örnek hale getirmek için yoğun faaliyet gösterdiklerini söyledi. Gençlerin spor sahaları ile havuzlara çekmenin, sağlıklı ve disiplinli yeni nesil yetiştirmenin en büyük temennileri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Sporun tabana, okullara yayılması, küçük yaşta amatör sporun desteklenmesi en büyük hedefimiz. Bu kapsamda BASKF gibi spor dinamikleriyle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
Başkan Altepe, Bursa’da 140 olan amatör spor kulübü sayısının 7 yılda yüzde 50 artarak 210’a çıktığını ifade etti. Sporcu sayısında da benzer artış yaşandığını, lisanslı sporu sayısının aynı zaman zarfında 6 binden 16 bine yükseldiğini kaydeden Başkan Altepe, “Daha önce amatör liglerde boy gösteren Acarspor, Mensucatspor gibi efsane kulüplerimiz de tekrar açılıyor. Bunların hepsi ayrı birer güzellik” diye konuştu.
Bursa’nın tarihi ve kültürel mirasta, sanayide olduğu gibi sporda da köklü bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Sporu tekrar canlandırarak Bursa’nın bu alanda da öncü, örnek olabileceğini göstermemiz gerekiyor. Bu hedefimizin gerçekleşmesine önem veriyoruz. Son dönemlerde güzel mesafeler aldık. Şimdiden sonra bu mesafeyi BASKF’ın yeni yönetiminin de desteğiyle almış olacağız” şeklinde konuştu.
BASKF Başkanı Osman Kılıç da önümüzdeki dönemde amatör sporda Büyükşehir’in de desteğiyle örnek atılımlar yapacaklarını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>