Ramiz Amca’nın kurban parasını çaldılar

377 kez izlendi, 30 Ağustos 2015 Pazar

80 yaşındaki Ramiz Dokur ve eşi, kendilerine polis süsü vererek evlerine gelen dolandırıcıların kurbanı oldu. Yaşlı çift, yaklaşık 1 saat boyunca telefonda konuştuktan sonra kapıya gelen dolandırıcıya altın bilezik, çeyrek altın ve 800 lira parayı elleriyle teslim ettiler.

EYÜP TURAN / GUNDEMBURSA.COM (ÖZEL HABER)

Bursa’nın Mudanya ilçesinde yaşayan yaşlı bir çift, kendilerine polis süsü vererek evlerine gelen dolandırıcıların kurbanı oldu. Yaşlı çift, yaklaşık 1 saat boyunca telefonda konuştuktan sonra kapıya gelen dolandırıcıya altın bilezik, çeyrek altın ve 800 lira parayı elleriyle teslim ettiler.

Mudanya Güzelyalı’da oturan Ramiz Utku Dokur (80) ve eşi Sefine Dokur (75), güpegündüz dolandırılmanın şokunu ve kurban paralarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Önceki gün sabah erken saatlerde ev telefonunun çaldığını söyleyen Ramiz Doktur, “Mudanya Emniyeti’nden komiserim dedi. Biraz konuştuktan sonra beni cep telefonumdan aradılar. Sizi şikayet etmişler, Bursa’da bir kuyumcu soyulmuş sizin isminiz de geçiyor, evinizin etrafında sivil polisler geziyor, evinizi arayacaklar dedi. Kimlik bilgilerimi anne babamın ismini, hanımın anne babasının isimlerine kadar söylediler. Yaklaşık 1 saat sonra kapıya geldiler. Zaten telefonda konuşunca korkttum. Evdeki altınları istediler, kontrol edip geri getireceğiz dediler. 22’şer 2 ayar bilezik, 3 adet çeyrek altın, 800 lira da para verdim. Hiçbir param kalmadı. 800 lirayı kurban parası için saklıyordum. Giden gitti artık. Bizi kandırdılar. Biz yandık başkaları yanmasın” şeklinde tepkisini dile getirdi.
ramiz1

ramiz2

ramiz3

ramiz4

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>