Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi

Ramazan’ın neşesi Merinos’u sardı

Şehr-i Ramazan’ programı, Merinos Parkı’nda bir araya gelen vatandaşlara keyifli anlar yaşatıyor.

08 Haziran 2016 Çarşamba, 14:35
erghgfd

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 ayın sultanı Ramazan ayı sebebiyle hazırlanan ‘Şehr-i Ramazan’ programı, Merinos Parkı’nda bir araya gelen vatandaşlara keyifli anlar yaşatıyor.
Merinos Parkı’nda manevi bir atmosferde yaşanan programa katılan vatandaşlar, tasavvuf müziğinden animasyon gösterilerine, orta oyunundan Karagöz-Hacivat gölge oyununa, ‘Fasl-ı Ramazan’ konserlerinden sema törenlerine kadar Ramazan’ın huzurunu en güzel şekilde yaşıyor.
Bursalılardan büyük ilgi gören program kapsamında yapılan ‘Hüseyin Goncagül ile Bursa yarışıyor’ programında, dini konulardaki soruları doğru cevaplayanlara hediyeler verildi. Yarışma ve orta oyunlarında devam eden programın yanı sıra bu yıl ilk kez kurulan çocuk çadırında da ‘Oyuncu Anne’, Merve Gülcemal, ‘Kasabanın en şık devi’ adlı hikayeyi anlattı. Oyuncu Anne Merve, kendisini dinleyenlere keyifli anlar yaşattı. Parkta kurulan namazgahta ise Ankara Kocatepe Camii İmamı Nebi Yaşar nezaretinde Enderun usulü teravih namazı kılındı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>