Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Ramazanda tatlıya zam yok

Ramazan yaklaşırken, Bursalı tatlıcılar da hazırlıklarını tamamladı.

31 Mayıs 2016 Salı, 10:02
fghjkjhgf

Ramazan yaklaşırken, Bursalı tatlıcılar da hazırlıklarını tamamladı. Bursa Tatlıcılar Odası Başkanı Necip Daş, ham madde fiyatları artmasına rağmen bu yıl Ramazan ayında tatlıya zam olmayacağını söyledi.
Her Ramazan zam haberlerine alışık olan vatandaşlara bu sene Bursa Tatlıcılar Odasından sevindirici haber geldi. Ramazan ayının olmazsa olmazı tatlılar bu yıl geçtiğimiz yılki fiyatlar üzerinden satılacak. Bursa Tatlıcılar Odası Başkanı Necip Daş, “Önümüzdeki günlerde Ramazan ayına gireceğiz. Oda olarak bu yıl ramazan ayına özel bir zam açıklamamız yok. Bu ramazan vatandaşlar zamsız tatlı yiyecek. Bursa’daki odamıza üye tatlıcılardan kimse zam yapmayacak. Ramazan ayının sıcak günlere denk gelmesi dolayısıyla hafif olduğu için sütlü tatlılar rağbet görüyor. Özellikle güllaç satışlarında patlama bekliyoruz. Halka tatlı ve tulumba tatlısı da en çok tercih edilenlerden. Geçtiğimiz yıl cevizli tatlı çeşitlerimiz 30-40 liradan satılıyordu. Fıstıklı tatlı çeşitleri ise 50 liradan başlıyor, 70 liraya tadar çıkıyor. Tulumba tatlısı ise 10-15 lira arasında satılmakta bu fiyatlar bu yıl da geçerli olacak” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>